reklama 

Trutnovská přípravka si odbyla vítěznou premiéru v hale

6.11.2018  •  Fotbal  • 
čtenost 973

Tým nejmenších trutnovských fotbalistů kategorie U7 se v sobotu zúčastnil svého prvního halového turnaje v Hlušicích. Pro kluky z MFK to navíc byly také první zápasy s hráči stejné věkové kategorie (ročník 2012). Během podzimu totiž nastupovali do zápasů v OP mladší přípravky s hráči ročníků 2010 a ml. Pro kluky, trenéry i rodiče bylo tedy velké očekávání, jak se s tím malí fotbalisté popasují.

Trutnovská přípravka si odbyla vítěznou premiéru v hale

Turnaj se hrál v šestičlenné skupině každý s každým a na závěr následoval zápas o konečné umístění.

V prvním utkání Trutnov vyzval FC Hradec Králové a hráči MFK ukázali, že fotbal hrát umějí a po dobrém výkonu zvítězili 4:1. V dalším zápase je čekal tým FK Pardubice. „Začali jsme velkým tlakem, ze kterého jsme však vytěžili pouze jednu branku a spoustu neproměněných šancí. To nás stálo nakonec body, protože i my jsme chybovali před svojí brankou, a nakonec z toho byla remíza 2:2,“ přiblížil trenér Michal Kamitz.

Ve třetím souboji si hráči MFK vcelku hladce poradili s AFK Pečky - výhra 4:0 a situace v tabulce byla taková, že pokud by zvládli i další zápas s FK Letohrad, zajistili by si už účast ve finále. Toto utkání bylo velice vyhecované i díky bouřlivé atmosféře, o kterou se postaraly oba tábory fanoušků. Takovou kulisu by klukům záviděli i dospělí fotbalisté… Trutnovští nakonec v závěru obdrželi gól a prohráli 0:1.

MFK Trutnov U7

Na turnaji MFK Trutnov reprezentovali Matěj Šustr, Milan Sagasser, Jiří Rejl, Petr Chmelík, Vojtěch Kamitz, Marek Bischof, Tadeáš Zemánek, Matyáš Drozda a Jan Holubec.

Střelci branek:
3 - Vojtěch Kamitz, Petr Chmelík, Milan Sagasser
2 - Tadeáš Zemánek, Matyáš Drozda
1 - Jiří Rejl

„Naši hráči poté podlehli velkým emocím, které je provázely celým turnajem, ale díky realizačnímu týmu a týmu rodičů se podařilo hráče zmobilizovat na další utkání,“ poznamenal kouč Michal Kamitz

Před zápasem s RMSK Nový Bydžov trutnovská výprava věděla, že musí zvítězit, nicméně osud finále už neměla ve vlastních rukách. Po trochu rozpačitém výkonu hráči MFK potvrdili roli favorita výhrou 3:0. A pak čekali na pomoc od Pardubic, které byly proti Letohradu outsiderem. Ale jak víme, míč je kulatý a pardubičtí hráči zvítězili 5:3 a Trutnov tím posunuli do finále proti Hradci, který prošel celou základní skupinou jen s jednou porážkou, a to od Trutnova.

„Na své první finále byli kluci správně nažhavení, a to samé musím říct i o rodičích a trenérech,“ uvedl Michal Kamitz. Po nezbytném předzápasovém focení do zápasu Trutnováci vstoupili impozantně a hned po rozehrávce předvedli pěknou fotbalovou akci, kterou dokázali i dobře zakončit - 1:0. „Zápas jsme pak měli pod kontrolou, ovšem opět jsme několik šancí nedokázali proměnit a postupně se Hradec dostával do tlaku i šancí,“ sdělil k finále trenér Kamitz. Ani hráči Hradce však nedokázali své příležitosti proměnit nebo je zneškodnil trutnovský gólman dobrými zásahy.

No, a tak i díky potřebnému štěstí Trutnov uhájil vítězství 1:0 a mohlo se začít slavit a fotit. Velký sen se splnil.

„Chtěl bych všem hráčům poděkovat za předvedené výkony. Myslím, že se ukázali v dobrém světle a předvedli vše, co po nich chceme jak v tréninku, tak v zápasech okresního přeboru mladších přípravek s věkově staršími hráči. Věřím, že se nám i v těchto zápasech bude dařit hlavně fotbalově a postupně i výsledkově. Poděkování patří i všem ostatním hráčům, kteří trénují v naší kategorii a kteří se nezúčastnili tohoto turnaje z různých důvodů (jiná věková kategorie, nemoc, omezený počet hráčů,“ uvedl na závěr kouč Michal Kamitz, jenž by chtěl poděkovat i všem všem rodičům za spolupráci, fandění i pomoc při tréninkách a zápasech, které společně absolvovali.

(mk, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama