Výstavní trefa Zierise posunula Trutnov k vítězství v Turnově

11.11.2018  •  Fotbal  •
čtenost 790

Parádní zápas. Čtyři góly vstřelili fotbalisté Trutnova ve svém posledním podzimním vystoupení na hřišti soupeře a přivezli si tři body z Turnova za výhru 4:1. Utkání hosté zlomili na svou stranu dvacet minut před koncem, kdy v krátké době po sobě skórovali Zieris a Brejcha. A především trefa prvně jmenovaného stála za to! Letošní posila MFK napřáhla ke střele z velké dálky a míč nádherně doputoval do šibenice.

„Bylo to pro nás obrovsky důležité utkání, protože se hrálo o šest bodů, takže jsem velmi spokojený s tím, jak to kluci odehráli. Vycházeli jsme z dobré defenzivy a chodili do rychlých brejků. Kdybychom však proměnili to, co jsme měli proměnit, tak zápas musel skončit třeba 3:7,“ pronesl trenér Trutnova Miloš Dvořák.

Úvod utkání přinesl šance na obou stranách, do 20. minuty domácí i hosté měli po třech dobrých příležitostech, jak otevřít skóre. „Řekl bych, že naše šance byly větší, soupeř měl spíše závary po standardkách, kopal hodně rohů,“ přiblížil kouč MFK souboj, v němž hosté postupně začali domácí přehrávat.

Jejich snaha vyústila i ve vedoucí branku. Ve 30. minutě si odražený balón ze souboje navedl na střelu Holubec a zpoza vápna práskl levačkou do míče tak, že zapadl k tyči - 0:1. Lze konstatovat, že poločasové vedení Trutnova bylo zasloužené. Druhou půli však zahájili tlakem domácí, za což byli odměněni vyrovnávacím gólem. V 55. minutě po rohovém kopu se zblízka hlavou prosadil Šimek - 1:1.

Turnov - Trutnov 1:4

Góly: 55. Šimek - 30. a 83. z pen. Holubec, 69. Zieris, 71. Brejcha. Rozhodčí: Baum. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Sestava Trutnova: Šťastný - Vyhnánek (52. Mařas), Macek, Makovský, Turner - O. Tobiáš, Zieris, Brejcha (80. Balcar), Holubec, Zezula (86. J. Tobiáš) - J. Matějka (89. Voňka).

Zápas se rozhodl na přelomu 70. minuty. Těsně předtím si totiž Trutnov vzal vedení zpět a vzápětí odskočil do dvougólového náskoku. O slepené góly se postarali Zieris a Brejcha. Nejprve předvedl fotbalovou lahůdku Zieris. Vytáhlý defenzivní štít hostů se kousek za půlící čarou kličkou zbavil protihráče, potáhl si míč a z dobrých 30 až 35 metrů vyslal na turnovskou bránu nechytatelnou pumelici, která skončila v šibenici po levé ruce brankáře Králíčka - 1:2. Za dvě minuty hostům vyšel brejk. Matějka se Zezulou udrželi balón v domácí šestnáctce a druhý jmenovaný jej přihrál na hranici vápna přibíhajícímu Brejchovi, jenž zamířil k tyči - 1:3.

„Myslím, že to domácí úplně zlomilo a měli jsme pak už zápas vcelku pod kontrolou,“ poznamenal trenér Dvořák. Jeho svěřenci přidali v 83. minutě ještě čtvrtý gól. Po faulu na Turnera proměnil pokutový kop Holubec. „V utkání jsme ještě několikrát běželi sami na brankáře, ale neproměnili jsme, což nás tentokrát tolik mrzet nemusí, protože ten výsledek je takový, jaký je,“ dodal Dvořák.

Po druhé výhře v řadě si fotbalisté Trutnova polepšili podzimní účet v Divizi C na 19 bodů a mají před sebou závěrečné vystoupení. V sobotu od 11 hodin hostí Velké Hamry. „Bylo by důležité, kdybychom už konečně ty body z venku potvrdili doma, to se nám letos moc nedaří. Pokud bychom se dostali na 22 bodů, byla by před námi relativně klidná zima,“ prohlásil Miloš Dvořák.

Dvůr Králové - Benátky 2:0 (1:0). Góly: 24. Ujec, 62. O. Vaníček z pen.)
Velké Hamry - Vysoké Mýto 2:3
Horky nad Jizerou - Přepeře 0:2
Český Brod - Mšeno/Jablonec 1:2
Náchod - Olympia HK/Kratonohy 1:3
Slatiňany - Pardubice B 2:0
Kolín - Čáslav 0:0, na penalty 6:7

1. Mšeno/Jablonec 14 9 0 1 4 37:17 28