reklama 

Horňák Cup: Obhájci ve stejné sestavě a na baru křídla a tlačenka

20.12.2018  •  Fotbal  • 
čtenost 1195

Rok se sešel s rokem a palubovku sportovní haly trutnovské ZŠ Mládežnická budou znovu „brázdit“ fotbalisté, a to již jedenáctý prosinec za sebou. Letos ve zcela „last minute“ předvánočním termínu 21. - 23. 12. Jinak řečeno: od pátku do neděle se v Trutnově bude hrát Horňák Cup, největší halový turnaj v malé kopané pod Krkonošemi. Vítězství obhajují již trojnásobní šampióni z Cuba Libre.

Horňák Cup: Obhájci ve stejné sestavě a na baru křídla a tlačenka

„Vzhledem k tomu, že bychom se měli představit ve stejné sestavě jako loni, tak bychom samozřejmě chtěli obhájit první místo, i když víme, že konkurence bude velká,“ říká hráč divizního áčka Trutnova Michal Vyhnánek. Loni vykopal horňácký titul společně s Alešem Vilámem, Pavlem Štěpánkem, Matějem Ptáčkem, Jakubem Matějkou, Dominikem Kovářem a v brance jim kryl záda Martin Kouřil.

Jako obhájci prvenství mají tu výhodu, že jsou nasazeni přímo do nedělního finálového dne a vyhnout se pátečním a sobotním bojům v kvalifikaci, kde v šesti skupinách změří síly 30 mančaftů. Do finálové desítky si postup zajistí šest vítězů skupin a tři nejlepší celky z druhých míst. „Trošku nás mrzí, že se nás letos kvalifikace netýká a nemůžeme si spolu více zahrát, protože v této sestavě se sejdeme jen na tomto turnaji,“ poznamenal Vyhnánek, který je jedním ze zakladatelů týmu v roce 2009.

Přehled vítězů

  • 2008 Trut team 81
  • 2009 Cuba Libre
  • 2010 Fefermint boys
  • 2011 Trut team 81
  • 2012 Trut team 81
  • 2013 Trut team 81
  • 2014 Trut team 81
  • 2015 Cuba Libre
  • 2016 Cataluňa
  • 2017 Cuba Libre

Název Cuba Libre vznikl právě kvůli účasti na Horňák Cupu a shodou okolností tato parta hned první účast v turnaji proměnila ve svůj triumf. Další dva úspěchy přidala v roce 2015 a loni, kdy ve finále šampiónů porazila Trut team 3:2, přestože prohrávala 0:2.

„I letos na Mládežce potkáte to nejlepší, co nabízí okresní fotbalová scéna, tradičně mají dorazit i profíci z nejvyšších pater české ligové kopané,“ zve na turnaj Tomáš Cerman z pořadatelského týmu. Ten na letošní ročník mnoho novinek a překvapení nenachystal a hodlá se držet osvědčeného formátu, ke kterému patří i populární turnajový bar „Jako občerstvení jsme mimo jiné sehnali kuřecí křídla, která nahradí loňský kebab, a do menu se vrací i speciální domácí tlačenka,“ prozrazuje organizátor, na jaké pochutiny se můžete o víkendu těšit. O nabídce k dodržování pitného režimu snad netřeba nic dodávat. Zelená zase poteče proudem…

Turnaj tradičně vyvrcholí v neděli odpoledne, slavnostní vyhlášení se chystá kolem čtvrté hodiny, kdy proběhne i losování letos velmi štědré a zajímavé tomboly. Ta nabízí hned tři výhry na jeden lístek.

„V pátek večer si koupíš (a následně vylosuješ) za 20 Kč jeden los, třeba s číslem 6, tudíž rovnou bereš láhev vína, v sobotu pak můžeš být vylosován jako výherce sparťanského dresu Stanciu a ještě v neděli se můžeš stát majitelem pobytu v janskolázeňském hotelu. No, neber to!“ vysvětluje na závěr Cerman.

Složení kvalifikačních skupin

skupina A - pátek 17.30 - 22.00: Uga Boyz, TJST, Möndenblachen, Štamgasti, Bukanýři
skupina B - pátek 17.30 - 22.00: Kopčák team, Trdla, Zanzibar, 4. FC DuTo, Zelená Louka devils
skupina C - sobota 8.30 - 13.00: Štáb, Beerboys, Sůl a Pepř, Ivory Matroš, Trut team 81
skupina D - sobota 8.30 - 13.00: Snuff, Gods, Zelenáči, Wayne´s team, Open air, 1.FC May
skupina E - sobota 14.00 - 19.30: Káňata Broumov, Švery juniors, Vesnické Coury, Krakoši, FC Dopijem a Půjdem
skupina F: - sobota 14.00 - 19.30: Švery team, Ambasáda, Alko team, Qou fitra, Štenclové

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama