Překvapivý vítěz. Horňák Cup ovládl nenápadný nováček Wayne´s team

23.12.2018  •  Fotbal  •
čtenost 2161

Z listiny čekatelů až na trůn! Jedenáctý ročník fotbalového turnaje Horňák Cup v Trutnově vyhrál Wayne´s team. Nováček, kterého pořadatelé přihlásili dodatečně na uvolněné místo, překvapil všechny přítomné v hale ZŠ Mládežnická a nejvíce zaskočil snad finálového soupeře Ivory Matroš. Vítězstvím 5:0! Mladíci z líhně mladoboleslavského fotbalu celý zápas tlačili, ale góly střílela jen parta hráčů z Náchodska. Na třetím místě skončilo FC DuTo, které v souboji o bronz porazilo 4:2 loňského obhájce Cuba Libre.

Wayne´s team, vítěz 11. ročníku Horňák Cupu zleva: Tomáš Voráček, Lukáš Macháček, Vítězslav Hrubý, Pavel Sedláček, Jaroslav Klofanda a Jaroslav Hlavsa.

Wayne´s team při premiéře na největším halovém turnaji pod Krkonošemi postoupil mezi účastníky nedělního finálového dne ze druhého místa. Trošku se štěstím. V závěrečném utkání sobotní skupiny D potřeboval minimálně vyhrát na penalty nad Open airem. A přesně tak to i dopadlo. Díky dobrému skóre Wayne´s šli dál, naopak góly v souboji devítibodových na dálku chyběly Trut teamu. Pětinásobný vítěz Horňák Cupu tak letos uvízl v sítu kvalifikace. Jako lucky losera pak totiž los poslal do top ten Trdla.

Také v neděli Wayne´s team naháněl postup ze skupiny až ve svém posledním zápase a po výhře 2:1 nad mužstvem se sympatickým názvem Dopijem a Půjdem se zařadil mezi semifinalisty. Těmi dalšími byly DuTo, Cuba Libre a Ivory Matroš. Pro pardubické Štamgasty, Trdla z Poříčí, vždy ambiciózní celky Švery teamu a Open airu, pražskou Ambasádu a zmíněnou „picí“ partičku z České Skalice vyvrcholil turnaj „jen“ zápasy o umístění na 5. - 10. místě.

Mezitím se i odehrála semifinále. V tom prvním padly dvě branky, které vstřelil prvoligový futsalista českolipských Démonů Vítězslav Hrubý. Ten na neděli posílil Wayne´s team a na horňácké palubovce byla jeho přítomnost hodně znát. DuTo o tom ví své. O druhém semifinále se v ochozech šuškalo, že je to předčasné finále, střetly se v něm Ivory Matroš a Cuba Libre. Také tento duel přinesl dva góly, ale po jednom na každé straně. Ivory poslal brzy do vedení trefou do odkryté brány přes celé hřiště Kozma. Za obhájce prvenství vyrovnal až minutu před koncem Ptáček. Rozhodnout musely penalty. Ve třetí sérii měl za Ivory na kopačce mečbol Duch, ale nedal. Druhý mečbol přišel v šesté sérii, když Matějka trefil břevno a Vodháněl už tentokrát poslal Ivory do finále.

Loňští šampióni z Cuba Libre pak museli skousnout ještě porážku v souboji o třetí místo. Vedli sice po gólu Štěpánka, ale Jakub Tobiáš, Zezula a Čáp otočili výsledek na stranu DuTo. Obhájce dostal zpět do hry kontaktní brankou gólman Kouřil, ale v závěru Zezula svým druhým gólem pojistil bronz pro DuTo.

O finále, které se hrálo na 2 x 10 minut, se dá s nadsázkou říct, že Wayne´s ubránili vítězství 5:0. Ano, ubránili. Byli to totiž Daniel Duch a spol., kteří celou dobu hráli do plných, zatímco nováček turnaje zvolil vyčkávací taktiku. To mohl i díky tomu, že dal první gól. V 5. minutě propálil Hrubý z tresťňáku z půlky vše, co mu stálo v cestě. Mladíci z Ivory Matroš postupně začali riskovat a v 9. minutě inkasovali od Macháčka gól přes celé hřiště. Druhý poločas pokračoval ve stejných kolejích a Wayne´s team přidal další tři góly (14., 15. a 18. minuta) do prázdné brány. A všechny zaznamenal Vítězslav Hrubý, který se stal s 10 trefami nejlepším střelcem turnaje…

Wayne´s team oplatil Ivory Matroš porážku ze skupiny a po Trut teamu, Cuba Libre, Fefermint boys a Cataluně se jako pátý tým v historii může chlubit tím, že vyhrál Horňák Cup. Že byl letošní ročník opět povedený, o tom svědčí třeba i to, že už v sobotu bylo vypito pivo, které loni vystačilo na celý turnaj.

Nedělní výsledkový servis

skupina G: Štamgasti - Cuba Libre 0:3, DuTo - Open air 3:2, Ambasáda - Štamgasti 2:2 (na pen. 1:3), DuTo - Cuba Libre 2:2 (na pen. 3:2), Open air - Cuba Libre 0:8, Ambasáda - DuTo 0:0 (na pen. 1:2), Ambasáda - Open air 5:3, Štamgasti - DuTo 1:4, Ambasáda - Cuba Libre 0:2, Štamgasti - Open air 2:3

skupina H: Wayne´s team - Švery team 3:1, Trdla - Dopijem a Půjdem 0:1, Ivory Matroš - Wayne´s team 3:2, Trdla - Švery team 0:6, Dopijem a Půjdem - Švery team 2:2 (na pen. 3:1), Ivory Matroš - Trdla 4:1, Ivory Matroš - Dopijem a Půjdem 2:1, Waynes team - Trdla 4:1, Ivory Matroš - Švery team 4:4 (na pen. 2:0), Wayne´s team - Dopijem a Půjdem 2:1