Druhá nula v řadě, která netěší. Fotbalisté doma opět neskórovali

7.10.2018  •  Fotbal  •
čtenost 519

Gólový půst na domácím stadionu drží už dva zápasy fotbalisté Trutnova. Po pardubické rezervě nevstřelili branku ani Benátkám nad Jizerou. Hostům tak v sobotu stačila jedna trefa na to, aby si odvezli všechny body. A ta přišla v samém závěru prvního poločasu. V tabulce Divize C hráči MFK klesli po 9. kole na 13. místo.

„Utkání se nám nevydařilo. Řekl bych, že to bylo takové remízové utkání, o první brance. Bohužel jsme ji těsně před odchodem do šatny dostali my,“ poznamenal trenér Trutnova Miloš Dvořák.

Zápas rozhodla situace ze 45. minuty. Na středu hřiště dostali domácí výhodu, míč ale ztratili a hosté podnikli po levé straně rychlý brejk až do trutnovské šestnáctky. Tam následovala zpětná přihrávka a nabíhající Košek už měl vcelku jednoduchou úlohu, aby dopravil míč do sítě.

Oba poločasy se jinak odehrávaly ve stejném duchu. „Vcelku nám vycházela kombinace s vyjetím do útoku, ale u vápna soupeře nám dnes bohužel scházela kvalita ve finální fázi,“ posteskl si trutnovský kouč, který do utkání nemohl nasadit svého nejlepšího střelce Jakuba Matějku. Ten pykal za vyloučení v minulém kole v Přepeřích.

Trutnov - Benátky 0:1

Gól: 45. Košek. Rozhodčí: Šimek - Dujsík, Klečka. ŽK: 1:1. Diváci: 162. Sestava Trutnova: Šťastný - Vyhnánek (79. Balcar), Macek, Kovář, Turner - O. Tobiáš, Zieris, V. Dvořák (82. Kalhous), Holubec, Zezula - Káva (57. Brejcha).

Fotbalisté z Benátek, aktuálně třetího týmu soutěže, sázeli především na dobrou obranu a vyráželi do protiútoků, z nichž domácí hodně zlobili. V závěrečné čtvrthodince však svěřenci Miloše Dvořáka zabrali a začali soupeře přehrávat. „Vypracovali jsme si tři gólové situace, z toho dvě stoprocentní, ale v koncovce se od nás odvrátilo i štěstí,“ konstatoval trenér.

Nejprve Zieris prodloužil hlavou míč na Zezulu, ten ovšem situaci řešil hned z prvního doteku, což se ukázalo jako špatná volba. Pak po kombinaci vypálil z boku střídající Balcar a gólman Straka vyrazil míč do tyče, od které se mu vrátil zpátky. V závěru ještě hlavičkoval Macek, ale mířil nad břevno.

„Nebyli jsme daleko od vyrovnání, ale asi nám chyběla kvalita i v tom zakončení,“ pravil Miloš Dvořák.

Zatímco v domácím prostředí hráči MFK body dvakrát za sebou nezískali, z venku teď dvakrát přivezli. Uspějí tedy i příští neděli v Čáslavi? „Jedeme sice hrát s prvním, ale myslím si, že v této soutěži se dá hrát s každým. Vrátím-li se ještě k zápasu s Benátkami, které mají také ambice, tak naši mlaďasové s nimi odehráli slušný zápas,“ uzavřel trenér Dvořák.

Mšeno/Jablonec - Dvůr Králové 1:0 (0:0). Gól: 60. Rozkovec
Olympia HK/Kratonohy - Horky 2:1
Pardubice B - Přepeře 4:1
Náchod - Slatiňany 4:1
Český Brod - Turnov 2:0
Vysoké Mýto - Čáslav 1:1, na penalty 1:4
Velké Hamry - Kolín 1:0

1. Čáslav 9 4 4 0 1 17:7 20