Pevná obrana přinesla dva body, kanonýr Matějka byl vyloučen

2.10.2018  •  Fotbal  •
čtenost 571

Dva body, po remíze 1:1 a vítězství na penalty 6:5, z půdy nováčka soutěže přivezli v 8. kole Divize C fotbalisté Trutnova. V Přepeřích poslal hosty zkraje zápasu do vedení svým šestým podzimním gólem Jakub Matějka. Domácí vyrovnali krátce po přestávce. V penaltovém rozstřelu přinesla rozhodnutí až šestá série, v níž vítěznou trefu zaznamenal Matěj Kalhous.

„Myslím, že utkání hlavně v prvním poločase bylo z naší strany dobré. Fungovala nám perfektně defenziva a chodili jsme do rychlých brejků,“ konstatoval spokojeně trutnovský kouč Miloš Dvořák, kterému chyběla kompletní obranná čtveřice Makovský, Kovář, Turner a Mařas.

Už v 7. minutě po jednom z protiútoků museli domácí tahat za ruční brzdu a hosté dostali výhodu přímého kopu z rohu šestnáctky. Jeho zahrávání se ujal Jakub Matějka a trefil se přes zeď k tyči - 0:1.

Přepeře - Trutnov 1:1, na penalty 5:6

Góly: 55. Vébr - 7. J. Matějka. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (87. Matějka). Diváci: 160. Sestava Trutnova: Šťastný - O. Tobiáš, Macek, Zieris, Vyhnánek (78. Handlíř) - V. Dvořák - Balcar (89. Hejna), Matějka, Holubec, Zezula - Káva (79. Kalhous).

Ve vyrovnaném zápase pak domácí hrozili převážně jen z centrovaných míčů, standardních situací a nákopů do vápna. „Měli na to typy hráčů a bohužel po jedné standardce na začátku druhé půle vyrovnali,“ poznamenal trenér Dvořák. Vyrovnání na 1:1 přinesla Vébrova hlavička v 55. minutě. „Jinak musím opravdu pochválit celou obranu, která se Šťasou fungovala výborně,“ kvitoval výkon svých svěřenců.

Hráči MFK měli i dobrou přechodovou fázi do útoku. Na domácích fotbalistech bylo vidět, že chtějí zápas vyhrát, a tak hostům nabízeli prostor k brejkům. „Měli jsme spoustu přečíslení 4 na 2, 3 na 1, ale nebyli jsme schopni si to pořádně připravit, abychom domácí potrestali,“ litoval trošku trutnovský kouč.

Daleko více ho však mrzelo vyloučení Matějky v závěru utkání po dvou žlutých kartách. První obdržel trutnovský hráč za zakopnutí balónu a druhou za protesty. „Obě karty byly zbytečné, ovšem na jeho obranu musím říct, že té druhé předcházel faul domácího stopera, kterého ale rozhodčí nevyloučil a místo něj vyloučil Jakuba,“ uvedl Dvořák.

Penaltový rozstřel zahájili za Trutnov úspěšně Holubec a Tobiáš. Ve třetí sérii sice neproměnil Zieris, ale rozhodčí nechal kvůli předčasnému vyběhnutí brankáře penaltu opakovat a na druhý pokus už se letní posila nemýlila. Jako čtvrtý skóroval Zezula a po něm Dvořák. V šesté sérii domácí Abraham trefil tyč a zisk bonusového bodu pro hosty zařídil mladík Kalhous.

„Dobře zahrál loňský dorostenec Jára Balcar a také další, vzhledem k tomu, jak hektický byl závěr, se toho zhostili velice dobře,“ potěšila hra trenéra Dvořáka. V sobotu Trutnov přivítá v domácím prostředí dalšího nováčka z popředí tabulky, který přijede z Benátek nad Jizerou.

Dvůr Králové - Kratonohy 4:1 (1:1). Góly: 43. Mertlík z pen., 59. Vitebský, 88. Macháček, 91. Knesl - 33. Kraják.
Český Brod - Slatiňany 4:0
Horky - Náchod 3:0
Benátky - Vysoké Mýto 0:1
Kolín - Pardubice B 1:1, na penalty 4:2
Turnov - Velké Hamry 0:0, na penalty 3:4
Čáslav - Jablonec/Mšeno 1:2

1. Čáslav 8 4 3 0 1 16:6 18
2. Velké Hamry 8 3 3 1 1 15:9 16