Trutnovským fotbalistkám se daří

12.10.2018  •  Fotbal  •
čtenost 836

Hráčky MFK Trutnov bojují v letošní sezoně ve čtyřech soutěžích, v nichž dohromady odehrály 21 zápasů s bilancí 15 výher, 1 remíza a 5 porážek.

Nejstarší fotbalistky mají za sebou premiérové zápasy ve druhé lize dorostenek. Mladý tým se musí vyrovnat s přechodem na velké hřiště i s fyzicky vyspělejšími soupeřkami. Trenéři však mohou být po polovině podzimních zápasů spokojeni.

Na úvod sice trutnovská děvčata prohrála na hřišti TJ ABC Braník 1:2, v dalších třech zápasech však v normální hrací době neinkasovala. Nejprve si s chutí zastřílela proti týmu FK Světlá nad Sázavou (taktéž nováčkovi soutěže) a zvítězila 11:0. V dalším kole pak dívky přivezly 3 body z hřiště FC Slovanu Liberec, kde po obětavém a bojovném výkonu zvítězily 1:0.

Naposledy se dorostenky představily v sobotu v Horním Starém Městě, kde hostily vedoucí tým soutěže TJ Sokol Třebeš. K vidění byl vyrovnaný zápas, kdy se bojovalo především mezi vápny. Pozorné obrany moc příležitostí útočnicím nedaly, takže zápas skončil 0:0 a o vítězi rozhodly pokutové kopy. V těch měly pevnější nervy hostující hráčky a připsaly si tak do tabulky o bod více.

Trutnovským hráčkám patří průběžně čtvrtá příčka a další zápas je čeká tuto neděli v Ústí nad Labem. Poté se dvakrát představí doma: v sobotu 20. října hostí od 10 hodin rezervu pražské Dukly a o týden později přivítají od 12.30 sdružený tým DFK Bohemians 1905/Minerva. Obě utkání se odehrají na hřišti v Horním Starém Městě.

Mladší žákyně MFK hrají turnajově Mezioblastní přebor. Mají za sebou první kolo, které proběhlo na domácí půdě v HSM. Děvčata se předvedla v dobrém světle, fotbalem se bavila, a tak diváci mohli zatleskat krásným kombinacím i gólům. Nejprve vyhrála nad TJ Sokol Třebeš 2:0 a poté stejným poměrem porazila i vrstevnice z FK Krásná Studánka.

Šestým rokem má Trutnov zastoupení v Lize přípravek WU11. Také tato soutěž se hraje turnajově a první kolo se odehrálo na hlavním stadionu v Trutnově. V úvodním zápase proti soupeřkám z Brna zaspaly trutnovské holky začátek a poločas prohrály 1:4. Díky ohromnému nasazení a zlepšenému výkonu ve druhé poločase dokázaly zápas zdramatizovat, porážku 4:5 však neodvrátily.

Zápas s FK Krásná Studánka byl dlouho vyrovnaný (poločas 2:1). Ve druhé půli však měla trutnovská děvčata lepší koncovku, a tak si mohla po závěrečném hvizdu rozhodčího zakřičet svůj vítězný pokřik - konečný výsledek 6:2. Poslední zápas proti TJ Sokol Třebeš byl jasnou záležitostí a po výsledku 13:0 si malé fotbalistky svůj pokřik zopakovaly.

Poslední soutěž, kde můžete trutnovské fotbalistky vidět, je okresní přebor starších přípravek. Tuto soutěž hrají s chlapeckými týmy a ani tady se neztratí - ze 12 zápasů devětkrát vyhrály, jednou remizovaly a jen dvakrát odešly ze hřiště poraženy.