reklama 

Fotbal bez rozhodčích. Žáci MFK obsadili bronzovou příčku

22.8.2018  •  Fotbal  • 
čtenost 544

Za účasti čtyř ligových celků se v sobotu ve sportovním areálu v Havlovicích odehrál velmi kvalitně obsazený turnaj mladších žáků ročníku 2006 a mladších, Juta Cup 2018. Ten ve spolupráci s Havlovickým svazem malého fotbalu uspořádal trutnovský trenér Jirka Říha, který coby bývalý sudí vymyslel, že se turnaj odehraje bez rozhodčích.

Fotbal bez rozhodčích. Žáci MFK obsadili bronzovou příčku

MFK Trutnov, horní řada - zleva: trenér Říha, Stefanidis, Pavlík, Klápště, Rada, Metlický, Bekr, Fešar, Harvey a Kocián; uprostřed - zleva: Široký, Leier, Dvořák, Karlík, Kábrt a Klazar; leží: brankáři Okrouhlický a Brhel.

„Bez rozhodčích proto, aby docházelo k pěstování osobní zodpovědnosti a vzájemného respektu mezi soupeři u hráčů i trenérů. Jestliže mi totiž pískne prohřešek proti pravidlům trenér, stěží budu jeho rozhodnutí zpochybňovat,“ podotkl kouč mladších žáků MFK Trutnov. „A též sami trenéři si mohli odřídit svůj tým vždy v duchu svého metru a v práci na vlastní kůži poznat složitost soudcovské řehole,“ dodal s tím, že za svým rozhodnutím si stojí, protože nezaregistroval větší konflikt ani v jednom utkání.

Turnaje se účastnily týmy Jablonce, Kolína, Náchoda, Jaroměře, Nového Hradce, Červeného Kostelce, Nového Města a pořádajícího MFK Trutnov. Hrálo se systémem každý s každým, vždy 1 x 15 minut. Jelikož počasí se podařilo Havlovickým objednat dokonalé, hrál se fotbal ve vysokém tempu a na skvěle připravené hrací ploše nebylo o nádherné akce nouze.

Trutnovští mladíci obsadili třetí místo, když třikrát vyhráli, třikrát remizovali a jedinou porážku utrpěli od suverénního Jablonce, který se stal vítězem turnaje bez ztráty bodu. Druzí skončili talenti z Kolína. I další mančafty ale předváděl hru, která se líbila, a také před nimi je třeba smeknout onen pomyslný klobouk.

„S výkonem našeho týmu jsem spokojený. Kluci měli za úkol přenést si do hry vše, na co se momentálně zaměřujeme na trénincích,“ uvedl trenér Říha. „Za největší pozitivum bych označil morální sílu týmu. Ani za stavu 0:3 pro nás není zapas ztracený, bojujeme až do posledního okamžiku,“ vypíchl trenér Říha remízu s Náchodem 3:3.

Z řad trutnovského mužstva vzešel i nejužitečnější hráč turnaje Ondra Pavlík, nejlepším brankářem byl vyhlášen Aleš Kerbler z FC Nový Hradec Králové.

„Poděkování patří všem, kteří svým dílem přispěli ke zdárnému průběhu celého turnaje,“ řekl na závěr Jiří Říha.

Výsledky Trutnova:

MFK – Červený Kostelec 2:1
MFK – Jaroměř 3:0
MFK – Náchod 3:3
MFK – Nové Město 5:0
MFK – Nový HK 2:2
MFK – Kolín 1:1
MFK – Jablonec 0:3

Konečné pořadí:

1. Jablonec 21 bodů (26:1)
2. Kolín 16 (26:5)
3. Trutnov 12 (16:10)
4. Náchod 11 (14:12)
5. Nový HK 11 (7:8)
6. Červený Kostelec 4 (8:18)
7. Jaroměř 4 (7:13)
8. Nové Město 0 (1:38)

(bog, jri)
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv turnaje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama