Trutnov - Náchod 3:0, domácím stačil na reparát první poločas

19.8.2018  •  Fotbal  •
čtenost 762

S cílem napravit si reputaci po vysoké porážce v Českém Brodě šli fotbalisté Trutnova do sobotního zápasu s Náchodem. Domácí premiéra se vydařila svěřencům Miloše Dvořáka podstatně lépe než úvodní kolo. Po brankách Holubce, Zezuly a Matějky, kteří všichni skórovali v prvním poločase, zvítězili hráči MFK 3:0.

„Po nepovedeném utkání v Českém Brodě jsme udělali nějaké změny v sestavě, změnili jsme také postavení hráčů a myslím, že nám utkání vyšlo. Hlavně první poločas, kdy mimo jedné standardní situace, kdy se protihráč dostal do zakončení, jsme soupeře k ničemu nepustili,“ byl trenér Miloš Dvořák tentokrát spokojený s výkonem mužstva.

Trutnov - Náchod 3:0

Góly: 15. Holubec z pen., 38. Zezula, 44. Matějka. Rozhodčí: Novotný - Svoboda, Fišer. ŽK: 0:1. Diváci: 160. Sestava Trutnova: Šťastný - Vyhnánek (80. Turner), Kovář, Makovský, Mařas - Zieris (80. Káva), V. Dvořák (80. Brejcha) - O. Tobiáš (87. Balcar), Holubec (90. Macek), Zezula - J. Matějka.

Vítězství domácího celku mohlo být daleko výraznější. Vždyť už v 5. minutě neproměnil pokutový kop Ondřej Tobiáš, kterého vychytal v Trutnově velmi dobře známý gólman, rovněž odchovanec zdejšího klubu, Petr Kobos. Ten předtím faulem řešil únik Zezuly, jenž byl u míče dříve než náchodský brankář.

Ve 14. minutě pro změnu prchajícího Jakuba Matějku zastavil nedovoleně stoper Moravec, a jelikož to bylo opět v šestnáctce, domácí dostali výhodu pokutového kopu číslo 2. K balónu se ale tentokrát postavil Petr Holubec a počínal si lépe než Tobiáš - 1:0. Hráči Trutnova měli převahu a vytěžili z ní v závěru poločasu dva góly.

Ve 38. minutě si Zezula přebral průnikovou přihrávku, a přestože měl v náběhu několik spoluhráčů, devatenáctiletý záložník řešil situaci mazácky sám a střelou podél gólmana přidal druhý domácí gól. Na 3:0 zvýšil minutu před odchodem do šaten Jakub Matějka. Z levé strany si navedl míč na střelu a trefil se do pravé šibenice.

Domácí měli nahráno, což se odrazilo na jejich výkonu ve druhé půli. „Přeci jen sebeuspokojení tam v hlavách hráčů bylo,“ přiznal kouč Dvořák, který ale neměl důvod se zlobit. Tým směřoval k vítězství. Trutnov nakonec mohl vyhrát i vyšším rozdílem. Střelu Kováře zastavilo břevno a další šance v závěru, kdy se Náchodští snažili zkorigovat výsledek při hře vabank, domácím pochytal Kobos.

„Myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě, utkání se nám herně vydařilo,“ chválil Miloš Dvořák. V třetím kole se MFK Trutnov představí v sobotu Kratonohách, které na úvod sezony utrpěly vysoké porážky se Mšenem (1:6) a Vysokým Mýtem (1:5).

Přepeře - Velké Hamry 0:3
Vysoké Mýto - Olympia HK/Kratonohy 5:1
Pardubice B - Český Brod 1:0