Gól do šatny, pak penalta a Trutnov už se na nic nezmohl

8.9.2018  •  Fotbal  •
čtenost 654

Fotbalisté Trutnova v sobotním utkání 5. kola Divize C ve Vysokém Mýtě brzy prohrávali, ale zásluhou v úvodu sezony gólově velmi produktivního Jakuba Matějky se jim podařilo výsledek ještě v prvním poločase otočit. Jenže poté následoval další obrat, ale tentokrát v podání domácích. Ti vstřelili tři góly a svěřenci Miloše Dvořáka utrpěli porážku 2:5.

„Nehráli jsme tak kompaktně jako minulý týden, tvořili jsme spoustu chyb a soupeř nás za to trestal,“ konstatoval po utkání trutnovský kouč. Hosté inkasovali úvodní gól z kopačky Kopřivy už v 6. minutě. Pak si sice vzal slovo nejlepší střelec MFK Jakub Matějka a výsledek otočil. Nejprve se prosadil střelou z vápna a druhý gól vstřelil tak, že předskočil brankáře Černíka.

V. Mýto - Trutnov 5:2

Góly: 6. Kopřiva, 45. Valášek, 58. Tomášek z pen., 69. Hock, 90. Kouřil - 13. a 29. J. Matějka. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 4:2. Diváci: 180. Sestava Trutnova: Šťastný - Vyhnánek, Macek (89. Balcar), Kovář, O. Tobiáš - V. Dvořák (66. Káva), Zieris - Brejcha (80. Kalhous), Holubec, Zezula - J. Matějka.

Vedení ale hosté ztratili v samém závěru prvního poločasu. „Bohužel jsem se nechali zbytečně dostat pod tlak, domácí zahrávali spoustu standardních situací a jednu z nich v posledních vteřinách využili,“ poznamenal trenér Dvořák. „To byl velký zlom v utkání. Myslím, že kdybychom udrželi poločasové vedení, asi by pak zápas vypadal jinak,“ dodal.

Stav 2:2 vydržel po přestávce do 58. minuty, pak se totiž domácím naskytla možnost zahrávat pokutový kop. Ten proměnil Tomášek a Vysoké Mýto se opět ujalo vedení - 3:2. Na další zvrat v utkání hosté neměli. Naopak v 69. minutě znovu propadli při bránění standardky, inkasovali počtvrté, a ze stejné situace dostali ještě pátý gól v poslední minutě.

„Dnes jsme nehráli dobře. V první půli byl náš výkon ještě slušný, ale ve druhé půli jsme kupili spoustu chyb,“ uzavřel kouč Dvořák.

Velké Hamry - Dvůr Králové 4:2 (40. a 70. Radzinevičius, 57. a 63. Kováčik - 28. Macháček, 34. Karal)
Mšeno/Jablonec - Pardubice B 0:1
Slatiňany - Kolín 0:1
Náchod - Benátky n/J 2:1
Český Brod - Čáslav 1:1, na penalty 6:7