Trutnov vyhrál v Náchodě, rozhodla Tobiášova penalta

16.3.2019  •  Fotbal  •
čtenost 992

Proměnou penaltou Ondřeje Tobiáše vyhráli fotbalisté Trutnova dnešní malé derby v Náchodě 3:2. Hosté v utkání prohrávali, pak výsledek góly Matějky a Kováře otočili, ale domácí vyrovnali. Vítězství strhli hráči MFK na svou stranu jedenáct minut před koncem, kdy byl v šestnáctce faulován Holubec a rozhodčí Novotný k velké nevoli domácích fotbalistů nařídil pokutový kop.

Tým trenéra Miloše Dvořáka tak navázal na úspěšný vstup do jarní části a po domácím vítězství nad Českým Brodem si připsal další cenou výhru, která ho udržela na šestém místě tabulky. Na první Čáslav přitom Trutnov nyní ztrácí jen tři body. „Pro nás to dnes byly obrovsky důležité body, protože příští týden máme volno a pak zajíždíme k těžkému zápasu do Mšena. Pokud bychom dnes prohráli, mohlo se stát, že bychom se propadli ze středu tabulky, kde se chceme pohybovat,“ uvedl kouč MFK.

Pro jeho svěřence to byl v Náchodě po velmi dlouhé době zápas na přírodní v trávě. V týdnu na ní absolvovali alespoň jeden trénink. „Nechci to na to nějak svádět, ale v první poločas jsme nehráli moc dobře. Dělali jsme chyby v rozehrávce a vůbec jsme se nedostali do naší hry,“ poznamenal Dvořák.

Náchod se ujal vedení v 18. minutě, kdy za trutnovskou obranu dostal míč Nejman a ve vápně ještě přihrál volnému Rojšlovi, který to měl jednoduché. Už za čtyři minuty ale Matějka vyrovnal, když ho vysunul do úniku Zieris. Nejlepší střelec Divize C si obhodil daleko vyběhnuvšího brankáře Hladíka a z úhlu vstřelil svůj 13. gól v sezoně.

Náchod - Trutnov 2:3

Góly: 18. Rojšl, 59. Týfa - 22. J. Matějka, 53. Kovář, 79. O. Tobiáš z pen. Rozhodčí: Novotný - Klečka, Rychtář. ŽK: 8:3. Diváci: 255. Sestava Trutnova: Birka - Turner (78. Vyhnánek), Makovský, Kovář, Mařas - Zieris - O. Tobiáš (79. Brejcha), Holubec, J. Matějka, Knap (87. J. Tobiáš) - Kejzlar (94. P. Čech).

V úvodu druhého poločasu se Trutnov ubránil standardce Náchoda, i když se domácí zlobili, že se měl pískat faul. Rychlý brejk za půlící čárou zasekl Matějka a parádní přihrávkou mezi beky oslovil na hrot nabíhajícího stopera Kováře. Ten udělal kličku brankáři a napálil balón do sítě. Jenomže stejně jako se hostům v první půli podařilo rychle vyrovnat, tak podobně rychle o své vedení přišli. Šest minut po Kovářově gólu dostal před vápnem míč proti noze Týfa a nártem ho zakroutil do šibenice.

Stav 2:2 vydržel do 79. minuty, kdy vítěznou branku zápasu vstřelil Ondřej Tobiáš z penalty. Jejímu odpískání předcházel zákrok gólmana Hladíka na Holubce. Trutnovský kanonýr byl u míče o chvilku dříve, domácí brankář šel do souboje nohama napřed, přes které Holubec přepadl a sudí Novotný nařídil pokutový kop. Nic na tom nezměnili ani vehementně protestující domácí hráči, kteří v utkání vyfasovali osm žlutých karet. Tobiáš penaltu s přehledem proměnil, Hladíka poslal na druhou stranu.

„Ve druhém poločase se hrál zápas v obrovském tempu, otevřený fotbal nahoru dolu. Byly to velké nervy. Závěr zápasu byl hektický. Domácí spílali rozhodčímu, musím se pak podívat na video, protože některé situace z lavičky nemáte šanci postřehnout,“ uzavřel trenér Trutnova Miloš Dvořák, který byl se třemi body z Náchoda velmi spokojen.