Pátá výhra v řadě. Fotbalisté Trutnova porazili Turnov 4:3

9.6.2019  •  Fotbal  •
čtenost 703

Fotbalisté Trutnova v závěru sezony naskočili na vítěznou vlnu. Už pátou výhru v řadě přidali v sobotu proti Turnovu. V domácí derniéře, která se odehrála na hřišti v Horním Starém Městě, porazili již jistého sestupujícího z Divize C po přestřelce 4:3. Utkání rozhodl v 84. minutě proměnou penaltou Ondřej Tobiáš, který už předtím v zápase jednou z pokutového kopu skóroval. Mezi střelce MFK se pak ještě zapsali Knap a Brejcha.

Penaltová vítězství nad Čáslaví a Dvorem Králové a pak tři výhry v normální hrací době nad Horkami (6:3), Slatiňanami (2:1) a Turnovem (4:3) vynesly Trutnov kolo před koncem soutěže na osmé místo tabulky.

Zápas proti poslednímu Turnovu odehráli svěřenci Miloše Dvořáka v trošku poslepované sestavě. Vstup do utkání měli domácí fotbalisté výborný. Po samostatné akci poslal Trutnov do vedení Knap. O chvíli později byl ve vápně faulován Zieris a Tobiáš proměnil pokutový kop střelou po levé ruce brankáře Králíčka, který však skákal na druhou stranu.

Trutnov - Turnov 4:3

Góly: 20. z pen. a 84. z pen. O. Tobiáš, 15. Knap, 35. Brejcha - 28. Tvrdý, 41. Blažek, 57. Kim. Rozhodčí: Dohnal. ŽK: 1:4. Diváci: 65. Sestava Trutnova: Birka - O. Tobiáš, Zieris, Makovský, Mařas - Brejcha (89. Hejna), Kamitz (71. Jirousek), V. Dvořák, Valášek (57. Turner), Knap - Kejzlar.

Ve 28. minutě hosté snížili, ale po hezké akci Brejcha vrátil domácím dvougólový náskok zpět. Poločasová přestřelka však skončila výsledkem 3:2, jelikož ve 41. minutě ještě turnovský Blažek skóroval z trestňáku.

Ve druhém poločase se hra přelévala ze strany na strany a v 58. minutě po povedené souhře hostů vyrovnal Kim na 3:3. Trutnovští fotbalisté se ale včera s „domácím“ prostředím rozloučili výhrou. V 83. minutě zahrál v pokutovém území rukou jeden z hostujících hráčů a penaltový specialista Tobiáš se opět nemýlil. Znovu zvolil zakončení po levé ruce Králíčka, ten šel tentokrát na správnou stranu, ale na balón nedosáhl - 4:3.

„Brzy jsme vedli 2:0, pak jsme malinko usnuli, soupeř snížil a dokázal odpovědět i na náš třetí gól před přestávkou. Ve druhém poločase pokračovala hra nahoru dolu, naše obrana už ale pracovala trošku lépe. Hrál se otevřený zápas, kde svým způsobem už o nic nešlo. Měli jsme spoustu šancí. Pro mě to byla malinko divočina, ale dopadla se šťastným koncem,“ uvedl trutnovský kouč Miloš Dvořák.

Poslední utkání soutěžního ročníku Divize C 2018/2019 sehrají trutnovští fotbalisté už tuto středu, kdy si kvůli účasti několika hráčů na UEFA Region´s Cupu v Německu, předehrají zápas ve Velkých Hamrech.

Benátky - Dvůr Králové 4:0. Góly: 2. Košek, 44. Jimmy, 60. Šimek, 88. Dohnalík
Čáslav - Kolín 1:4
Mšeno/Jablonec - Český Brod 2:0
Pardubice B - Slatiňany 1:2
Přepeře - Horky 8:1
Vysoké Mýto - Velké Hamry 2:1

1. Mšeno-Jablonec 28 19 1 2 6 79:29 61
2. Přepeře 27 14 2 3 8 58:38 49