Trutnov ve Velkých Hamrech gól nedal a zakončil sezonu prohrou

12.6.2019  •  Fotbal  •
čtenost 530

Poslední utkání divizního ročníku 2018/2019 odehráli dnes fotbalisté Trutnova. V předehrávce závěrečného kola kvůli účasti několika hráčů na UEFA Region´s Cupu v Německu nestačili svěřenci Miloše Dvořáka na Velké Hamry, kterým podlehli 0:3. Trutnov v sezoně posbíral 43 bodů a v tabulce mu patří osmé místo. V případě sobotní výhry Českého Brodu nad Vysokým Mýtem si může ještě o příčku pohoršit a skončí devátý.

„Dneska to byla bída, neodehráli jsme vůbec dobrý zápas. V tom počasí to byl od nás slaboučký výkon. Zase jsme se vrátili k našim chybám, kdy jsme hodně kazili rozehrávku, prohrávali všechny souboje a hráli jen po vápno. Tím ale nechci nijak snižovat výkon domácího mužstva, které má šikovné kluky, všichni jsou dobří na balónu, ale holt jsme jim dnes všechno umožnili,“ řekl po zápase trenér MFK Miloš Dvořák.

V. Hamry - Trutnov 3:0

Góly: 39. a 58. Radzinevičius, 64. Rudolf. Rozhodčí: Vyhnanovský - Chichra, Nejedlo. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Sestava Trutnova: Šťastný - O. Tobiáš, Mařas, Makovský, Turner - Štěpánek (65. Hrnčíř), Brejcha (72. Landa), Zieris, V. Dvořák, Knap - Valášek (72. Voňka).

Hosté v utkání drželi bezbrankový stav do 39. minuty, kdy se před pokutovým územím nechal o míč obrat Mařas, domácí kapitán Linka pak ve vápně načasoval přihrávku na Radzinevičiuse a ten ve skluzu poslal míč do sítě - 1:0.

Na začátku druhého poločasu domácí kopali penaltu po faulu Turnera, ale brankář Šťastný tentokrát Radzinevičiuse vychytal! Domácí útočník tak skóroval podruhé až za další čtyři minuty. Po špatné malé domů Zierise, který do vápna vracel míč naslepo na Šťastného, se zmocnil míče a „vykoupal“ trutnovského gólmana - 2:0. A v 64. minutě to bylo už o tři branky, kdy ze strany postupoval na Šťastného osamocený Rudolf a pohodlně skóroval - 3:0.

Největší šanci Trutnova měl ke konci utkání střídající dorostenec Voňka, který pro změnu běžel sám na brankáře Kobachidzeho, ale zakončení se mu nepovedlo.

„Celkově se sezonou asi budeme spokojeni, ale myslím si, že tento mančaft má trošku na víc. Jen se musí ustálit na nějakých stabilních výkonech. Dvakrát zahraje dobře, pak třikrát je to úplně o ničem a pak zase hraje dobře. Hráči by měli mít nějakou konstantní výkonnost,“ pronesl na závěr divizního ročníku trenér Dvořák, pro kterého však, stejně jako pro několik dalších trutnovských hráčů, letošní sezona ještě nekončí.

Od 18. do 26. června totiž budou ve výběru Královéhradeckého KFS reprezentovat český fotbal na evropském šampionátu amatérských hráčů v Bavorsku.

předehráno Dvůr Králové - Čáslav 0:0, na penalty 4:5
předehráno Náchod - Mšeno/Jablonec 4:2
Turnov - Pardubice B 2:3
Slatiňany - Přepeře 3:4