reklama 

Fotbalový výběr kraje se sešel k přípravě na Euro amatérů

9.4.2019  •  Fotbal  • 
čtenost 1026

První ze dvou přípravných kempů absolvují dnes a zítra v Trutnově fotbalisté výběru Královéhradeckého KFS, který si loni vybojoval postup na mistrovství Evropy amatérských hráčů. Finálový turnaj UEFA Region´s Cupu budou hostit ve druhé polovině června čtyři německá města v Bavorsku a český tým, jehož kostru tvoří hráči z divizních celků Trutnova, Dvora Králové a Náchoda, vyzve v základní skupině zástupce Španělska, Ruska a Polska.

Fotbalový výběr kraje se sešel k přípravě na Euro amatérů

„Samozřejmě, že když už tam jedeme, tak se to pokusíme vyhrát,“ nechal se slyšet trenér výběru a kouč MFK Trutnov Miloš Dvořák a prozradil, že jeho svěřenci budou mít o motivaci opět pořádně postaráno. Vítěz turnaje totiž na podzim odletí do Ameriky, kde bude reprezentovat Evropu na kontinentálním šampionátu.

Krajský výběr se sešel dnes odpoledne na trutnovském městském stadionu, kde si dal úvodní trénink. Druhý trénink je v plánu zítra dopoledne a od 17 hodin je pak na programu na hřišti v Horním Starém Městě přípravné utkání proti třetiligovému Převýšovu.

V původním plánu přípravy byl zápas s polským výběrem Dolnoslaski ZPN ve Walbrzychu, což je také účastník finálového turnaje v Bavorsku a dokonce náš soupeř ve skupině. „Všechno bylo domluvené ještě před losováním, takže jsme nemohli tušit, že Poláky dostaneme do skupiny. Zahrát si proti nim přátelák by nám nevadilo, aspoň bychom viděli, jakou mají úroveň. Bohužel, na poslední chvíli nám to zrušili, tak jsme museli shánět náhradu,“ vysvětloval trenér Dvořák.

Při složení týmu bude trutnovský kouč s asistentem Janem Mílem vycházet ze sestavy, která si postup na Euro vykopala. „Kádr ale musíme mít široký, kdyby nám někdo vypadl, takže jsme pozvali i nějaké nové hráče,“ poznamenal s tím, že z loňské sestavy už vypadl Josef Zezula, který v zimě podepsal profesionální smlouvu ve Varnsdorfu. Z Trutnova jsou v nominaci na středeční utkání Ondřej Tobiáš, Martin Kejzlar, Jiří Turner, Dominik Kovář, Petr Holubec a Martin Knap.

Finální podoba dvacetičlenné nominace musí být známa do konce května. Ještě předtím ale fotbalisty čeká jeden přípravný kemp, a to 7. - 8. května na Pensionu Habr v Horním Maršově, kde sehrají přípravné utkání s juniorkou Hradce Králové. Na stejném místě se pak hráči sejdou znovu 15. června a druhý den vyrazí na mistrovství do Německa.

Úvodním soupeřem našeho výběru na šampionátu bude v úterý 18. června na stadionu v Neustadtu španělský tým Castilla y León. Ve čtvrtek 20. června se Češi v Kelheimu utkají s výběr South Russia Chayka a základní skupinu uzavřou opět v Neustadtu v neděli 23. června s polským výběrem Dolnoslaski ZPN. Ve druhé skupině budou hrát Němci (Bavaria), Turci (Istanbul), Slováci (West Slovakia) a Francouzi (L. Normandie). Finále Region´s Cupu je na programu ve středu 26. června od 18.30 hodin v Burghausenu.

Nominace výběru Královéhradeckého KFS mužů na přípravné utkání s Převýšovem:
Tobiáš Ondřej (MFK Trutnov)
Kejzlar Martin (MFK Trutnov)
Turner Jiří (MFK Trutnov)
Knap Martin (MFK Trutnov)
Holubec Petr (MFK Trutnov)
Kovář Dominik (MFK Trutnov)
Vaníček Jakub (TJ Dvůr Králové n/L)
Tauchman Zdeněk (TJ Dvůr Králové n/L)
Rejl Jiří (TJ Dvůr Králové n/L)
Vitebský David (TJ Dvůr Králové n/L)
Malý Martin (FK Náchod)
Brich Marek (FK Náchod)
Moravec Michael (FK Náchod)
Kabeláč Tomáš (FK Náchod)
Podolník Jiří (FK Náchod)
Průcha David (RMSK Cidlina N. Bydžov)
Pražák Jan (FK Vysoká n/L)

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jiří Petr

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama