reklama 

Máte doma fotbalist(k)u? Možná to zjistíte na náboru MFK

9.4.2019  •  Fotbal  • 
čtenost 292

MFK Trutnov hledá nové talenty a ve čtvrtek pořádá nábor hráčů pro ročníky 2014 a starší. Uskuteční se od 15 do 18 hodin na fotbalovém stadionu ve sportovním areálu Na Lukách.

Máte doma fotbalist(k)u? Možná to zjistíte na náboru MFK

„Nábor je prioritně určený pro ročníky 2014 a 2013, ale samozřejmě se nebráníme tomu, pokud k nám dorazí i někdo starší,“ říká hlavní trenér trutnovských přípravek Luboš Kopecký. Pod jeho vedením se bude odehrávat nejen čtvrteční odpoledne, ale i další fotbalové krůčky budoucí nejmenší generace MFK.

Slalom, střelba, skákání přes překážky, cvičení s overbally a další činnosti zaměřené na koordinaci pohybu. O tom bude čtvrteční nábor. „Je to prostě taková klasika, abychom si trošku udělali obrázek o dětech a ty zase viděly, co je čeká,“ přiblížil Kopecký.

Trutnovský klub pořádá nábory pravidelně, zapojuje se i do „bombastických“ celorepublikových akcí FAČR, avšak větší efekt na rozšíření mládežnické základny mívají právě tradiční nábory, jako se bude konat ve čtvrtek. „Protože tam vyloženě přijdou rodiče s dětmi, kteří o fotbal mají zájem, než když se třeba dělají akce pro školky,“ vysvětluje kouč.

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě a podle Kopeckého je to také jeden z těch sportů, který naučí vaše ratolesti hýbat se. „Začátky u nás nejsou ani tak o fotbalu, jako spíše o různých hrách, běhání, skákání… Děti pak krok za krokem poznávají, z čeho se fotbal skládá a jaké je trénování,“ přibližuje. Základní pohybové věci se přitom snaží dětem vštěpovat už ve školkách, které v rámci projektu trutnovského klubu Hýbeme se rádi navštěvuje s dalším trenérem MFK Jiřím Skučkem.

„Hlavně je to ale o rodičích, což občas vidím, že mají už jenom problém přivézt své dítě na trénink,“ konstatuje Luboš Kopecký. „My nabízíme to, že naučíme děti věnovat se sportu a zapadnout do kolektivu, což považuji za důležité,“ dodává.

Nejmladší děti, které po náboru zůstanou v trutnovském klubu, ještě nečekají žádné soutěže, ale dvakrát týdně budou trénovat a postupně se otrkávat. Kdo zjistí, že pro něj fotbal není, tak skonči. Ti, co vydrží, naskočí za rok do soutěže. Fotbaloví špunti MFK začínají v okresním přeboru mladších přípravek, kde momentálně válí ročník 2012. Jinak trutnovská mládež působí jak v krajských, tak i ligových soutěžích.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama