Z pardubického školení si Trutnov odvezl velikonoční výprask

22.4.2019  •  Fotbal  •
čtenost 1019

Tenisovým výsledkem, navíc k tomu ještě schytali kanára, skončilo pro trutnovské fotbalisty sobotní utkání na hřišti rezervy Pardubic. Hosté prohráli 0:6, i když úvodní půlhodina přinesla bezbrankový výsledek. Potom se však do role muže zápasu pasoval domácí útočník David Huf, který stihl ještě do konce poločasu zkompletovat hattrick a další dva góly přidal v závěru utkání. Takže se trefil hned pětkrát!

„Dostali jsme lekci z produktivity, a to z prostoru, odkud padají branky. Všechny balóny, co letěly do vápna, nám soupeř potrestal. Zatímco my jsme hráli jen po vápno a nebyli jsme schopni si dát nějakou předfinální, natož finální přihrávku,“ sdělil k utkání trutnovský kouč Miloš Dvořák a ke svému hodnocení dodal: „Možná to bude znít blbě, když prohrajete 0:6, ale ten zápas byl jinak v poli úplně vyrovnaný, ale soupeř nás vyškolil ve vápně.“

Trutnov do zápasu musel pozměnit složení obranné čtveřice, protože vyloučený Kovář z minulého kola s Vysokým Mýtem dostal stopku na dvě utkání. A podle slov trenéra Dvořák tento muž v defenzivě chyběl.

Pardubice B - Trutnov 6:0

Góly: 32., 43., 45., 77. a 87. Huf, 53. Sokol. Rozhodčí: Vokoun - Matoušek, Kvaček. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Sestava Trutnova: Šťastný - Turner (75. Brejcha), Vyhnánek (84. Macek), Makovský, Mařas (80. V. Dvořák) - O. Tobiáš, Zieris, Holubec, J. Matějka, Knap - Kejzlar (46. Valášek).

Pardubický gólostroj jménem Huf se roztočil poprvé ve 32. minutě. Další dva góly vstřelil těsně před koncem prvního poločasu a střelecké představení zakončil trefami v 77. a 87. minutě. Mezi jeho branky se v 53. minutě vklínil Sokol.

„Je to paradox, protože hráč, na kterého jsem před utkáním upozorňoval, že je gólový ve vápně a umí si tam najít prostor, nám dal pět gólů,“ poznamenal kouč Dvořák. Trutnovští fotbalisté byli v šestnáctce velmi málo důrazní a vůbec se nezajišťovali. „On díky té svojí agresivitě byl v situacích u míče dříve a v tomhle směru nám dal lekci,“ doplnil na adresu domácího kanonýra.

Trutnov dostal v Pardubicích velikonoční nadílku, ale tu musí hodit rychle za hlavu. Již zítra hráče MFK doma čeká dohrávka odloženého zápasu s Kolínem, který o víkendu pro změnu tenisového kanára uštědřil Turnovu. „Nutně potřebujeme vyhrát, protože tabulka se zase srovnává, tak abychom malinko odskočili,“ uvedl Miloš Dvořák před zápasem, který začíná v 17.30 hodin.

Dvůr Králové - Náchod 4:1. Góly: 12., 65. a 81. Knespl, 38. Tomeš - 64. Kabeláč.
Horky - Český Brod 3:1
Kolín - Turnov 6:0
Přepeře - Vysoké Mýto 3:1
Slatiňany - Velké Hamry 2:3
Benátky - Jablonec/Mšeno 1:3

1. Mšeno-Jablonec 20   14 0 2 4 55:23 44
2. Pardubice B 20   10 3 2 5 36:19 38
3. Čáslav 20   6 8 2 4 35:25 36