Trutnov vyhrál derby ve Dvoře Králové po penaltovém rozstřelu

19.5.2019  •  Fotbal  •
čtenost 1000

Dvoubodové vítězství po penaltách vybojovali dnes fotbalisté Trutnova na hřišti okresního rivala ve Dvoře Králové nad Labem. Utkání 26. kola Divize C skončilo po devadesáti minutách nerozhodně 1:1, když obě branky padly až v závěru derby. Hosty poslal do vedení z pokutového kopu Ondřej Tobiáš. Za domácí, kteří už hráli bez vyloučeného Václavka, vyrovnal o dvě minuty později Jiří Macháček. O druhém bodu pro Trutnov pak rozhodl v šesté sérii penalt Matěj Mařas.

V pořadí dvaadvacáté derby podkrkonošských klubů přineslo v historii teprve druhou remízu. Ta první se zrodila na podzim v Trutnově, kde zápas skončil nerozhodně 2:2 a Dvoráci si pak odvezli druhý bod za penaltové vítězství 5:4. Dnes situace obrátila a na hřišti pod Hankovým domem byli v kopání desítek šťastnější svěřenci Miloše Dvořáka.

Z pohledu trutnovských fotbalistů bylo důležité, že přečkali začátek zápasu bez inkasované branky. Domácí si z úvodního tlaku během několika minut vytvořili tři čtyři dobré šance na skórování, avšak gólově se neprosadili. Trutnov se spíše bránil, tlak aktivního soupeře ale postupně otupil a čekal na svou příležitost. Ta přišla ve 44. minutě po rohu Dvora, kdy brejk založil Matějka, Knap pak na vápno předložil míč Zierisovi, ale ten při zakončení podklouzl a branku netrefil.

Dvůr - Trutnov 1:1, na penalty 3:4

Góly: 81. Macháček - 79. O. Tobiáš z pen. Rozhodčí: Kolátor - Baum, Svoboda. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (78. Václavek). Diváci: 450. Sestavy - Dvůr Králové: J. Vaníček - Picha, Karal (70. J. Dvořák), Kruliš, Tomeš - O. Vaníček, Václavek, Fejk (65. Tauchman), Knespl (46. Vitebský) - O. Ujec (80. Macháček), Hruška. Trutnov: Šťastný - O. Tobiáš, Makovský, Macek, Mařas - Valášek (58. V. Dvořák), Zieris, P. Holubec, Matějka, Knap (89. Toman) - M. Kejzlar (46. Brejcha).

Také po přestávce měl více ze hry domácí celek, přestože v úvodu půle to byl opět Zieris, kdo se po rohovém kopu skláněl ke slibné hlavičce. Ruka brankáře Vaníčka však byla v souboji důraznější. Velmi nadějně vypadala pro hosty i situace z 66. minuty po dalším brejku ze standardky Dvora, kdy se najednou až na půlící čáře objevil domácí gólman J. Vaníček. Matějka pak obešel tři hráče, ale přitom zřejmě prováhal i správný moment, kdy mohl zkusit vystřelit do prázdné brány. Z úhlu mířil nad.

První gólový okamžik derby přinesla 77. minuta. Po stříleném centru Brejchy zakončoval z malého vápna Holubec, ale do jeho střely vpadl Václavek, a to tak, že balón zblokoval rukou. Rozhodčí Kolátor nařídil pokutový kop a ještě domácího obránce vyloučil. Z penalty poslal Trutnov do vedení Tobiáš. Stav 1:0 ale vydržel jen chvíli. Hned za minutu ho mohl změnit Matějka. Postupoval sám na brankáře, ale velkou šanci zahodil. A udeřilo na druhé straně. Dvůr i v deseti vyrovnal, kdy se po centru J. Dvořáka hlavou prosadil Macháček a zařídil, že z derby si každý tým odnese minimálně bod.

O ten druhý bonusový si to rozdali fotbalisté v penaltové loterii. Začínal domácí J. Dvořák a trefil břevno, zatímco Zieris byl úspěšný - 0:1. Ve druhé sérii brankář Šťastný nohama vykopl střelu Hrušky a Tobiáš poslal J. Vaníčka na druhou stranu - 0:2. Pak proměnili oba hráči O. Vaníček a V. Dvořák - 1:3. Ve čtvrté sérii snížil Vitebský na 2:3 a rozhodnout už mohl Matějka, ovšem překopl. V páté sérii Macháček střelou po zemi vyrovnal na 3:3 a druhý trutnovský mečbol měl na kopačce Makovský. Jenže trefil tyčku a pokračovalo se dál. Potřetí výhodu na stranu Trutnova však už hned v další sérii přesunul brankář Šťastný, který vychytal Pichu. A třetí mečbol zásluhou Mařase už hosté neodmítli - 3:4.

Trutnovští fotbalisté si tak na stadionu pod Hankovým domem drží zajímavou sérii, když tam uspěli už počtvrté v řadě.

Názory trenérů

Miloš Dvořák (Trutnov): „Začátek utkání byl z naší strany hodně špatný, do patnácté minuty jsme mohli klidně prohrávat 3:0. Asi jsme ještě byli v šatně, kdy jsme si říkali, že právě začátek zápasu musíme zachytit. Dvůr teď měl docela fazónu, tak jsme náš výkon postavili na defenzivě. Postupně jsme hru vyrovnali. Dobře jsme bránili a snažili jsme se vyrážet do brejků, které se nám vcelku dařily. Druhý poločas se hrál ve stejném stylu, což se nám nakonec vyplatilo. Chtěli jsme si ze Dvora přivézt minimálně bod, máme dva, takže jsme spokojeni. Teď pro nás bude stěžejní zápas s Horkami, doma už bychom potřebovali zabrat.“

Milan Ujec (Dvůr Králové): „Do derby jsme vstoupili velice dobře. Soupeře jsme od úvodního hvizdu přehrávali, po celý první poločas byli lepším týmem a chyběla jen trocha štěstí ke vstřelení gólu. Po pauze se hra vyrovnala, přelévala se z jedné strany na druhou a vyložených šancí ubylo. Inkasovali jsme z penalty a museli dohrávat o deseti. Přesto tým ukázal morálku a dokázal vyrovnat. I v oslabení jsme chtěli vyhrát, nakonec jsme opět neuspěli v penaltovém rozstřelu.“

Kolín - Český Brod 0:1
Velké Hamry - Náchod 2:1
Horky - Vysoké Mýto 3:4
Slatiňany - Mšeno/Jablonec 1:0
Benátky - Přepeře 2:1
Čáslav - Pardubice B 2:0

1. Mšeno-Jablonec 24   16 1 2 5 64:25 52
2. Pardubice B 24   13 3 2 6 42:23 47