Fotbalisté Trutnova vítězstvím pokřtili zrekonstruovanou umělku. Díky hlavičce Doubice

3.11.2019  •  Fotbal  •
čtenost 940

Už pár dní se pyšní městský stadion v Trutnově nově zrekonstruovaným hřištěm s umělou trávou a v sobotu na něm hráči MFK odehráli první divizní utkání. Premiéra to byla vítězná. Domácí porazili Velké Hamry, když jim k tomu stačil jediný gól. Ten vstřelil ve 27. minutě hezkou hlavičkou útočník Patrik Doubic a zaznamenal svou pátou podzimní trefu.

„Myslím, že v prvním poločase jsme hráli náš nejlepší fotbal v sezoně - v omlazené sestavě se samými místními kluky. Byla to jízda nahoru dolu. Klobouk dolů, jak to zvládli,“ chválil za výkon trutnovský kouč Miloš Dvořák a doplnil, že jeho mužstvo bylo v úvodním dějství lepším týmem, vypracovalo si několik příležitostí a jednu dokázalo proměnit.

Chvíli poté, co Brejcha zakončil rychlý brejk domácích střelou do tyče, si na centr Valáška do šestnáctky naběhl Doubic a přesnou hlavičkou na přední tyč nedal brankáři Masaříkovi šanci ani k nějaké reakci.

Také hosté si vytvořili v první půli jednu gólovku ze vzduchu. Radzinevičius hlavičkoval koníčkem, ale domácí famózně podržel gólman Šťastný.

Ve druhém poločase se hra více vyrovnala. Hosté ukázali svou kvalitu na míči, ale trutnovský mančaft soupeře do šancí nepouštěl. A tak diváci sledovali spíše jen náznaky, do kterých se dostávali i domácí. Přidat pojišťovací branku se jim ovšem nepodařilo, a tak zápas zůstával otevřený až do konce.

„Je to cenné vítězství proti velice kvalitnímu soupeři,“ dodal ještě kouč Miloš Dvořák k výhře, která se zrodila na nově položeném povrchu. Ten je podle něj prvotřídní. „Připadáte si, jako když hrajete na přírodní trávě,“ poznamenal ke zrekonstruované umělce. Ta původní v Trutnově vznikla v roce 2008, ale její stav už byl nevyhovující, takže klub by neobdržel certifikát a nemohl by na ni hrát mistrovská utkání. A proto došlo k rekonstrukci.

V listopadu se na novém „pažitu“ představí hráči MFK ještě jednou, kdy v posledním podzimním kole přivítají v sobotu 16. 11. od 13.30 hodin Libiš. Ještě předtím příští neděli jedou do Hlinska.

TRUTNOV - VELKÉ HAMRY 1:0

Gól: 27. Doubic.
Rozhodčí: Zita - Braun, Brychta.
ŽK: 1:7.
Diváci: 77.
Sestava Trutnova: Šťastný - Knap, Zieris, Makovský, Mařas - Valášek (81. J. Tobiáš), V. Dvořák (86. Marks), Holubec, Zezula - Doubic (84. Kovář), Brejcha (69. Kejzlar).

Vysoké Mýto - Dvůr Králové 4:1 (2:0). Góly: 9. Wimmer, 20. Hrubý, 59. Tomášek, 71. Novák - 61. Ujec.
Kutná Hora - Benátky 1:1, na penalty 1:3
Horky - Hlinsko 2:2, na penalty 1:4
Náchod - Kolín 3:1
Letohrad - Čáslav 5:1
Nymburk - Libiš 0:3
Poříčany - Ostrá 1:1, na penalty 7:6

1. Vysoké Mýto 13   12 0 0 1 36:9 36
2. Náchod 13   8 1 3 1 31:10 29