Vítězná podzimní tečka fotbalistů, skórovali Holubec, Kejzlar a Kamitz

19.11.2019  •  Fotbal  •
čtenost 1220

Třemi góly ve druhém poločase rozhodli fotbalisté Trutnova o svém vítězství v posledním podzimním zápase, v němž na domácí umělce porazili Libiš 3:0. Pro hráče MFK to byla osmá výhra, která mančaft trenéra Dvořáka po první polovině sezony vynesla na šesté místo tabulky Divize C se ziskem 24 bodů.

„Čtyřiadvacet bodů je dobrý počin před jarem, i když si myslím, že jsme klidně mohli mít o dva až tři body více. Jak se ale říká, konec dobrý, všechno dobré,“ hlásil v Trutnově spokojenost s první půlkou soutěže kouč Miloš Dvořák.

S vystoupením svého mužstva v podzimní derniéře už ale tak spokojený nebyl, přestože se vyhrálo. „Výsledek je dobrý, ale herně to nebylo ono. Drhlo nám to v kombinaci, chybělo mi větší nasazení a celkově fotbal z naší strany nebyl tak kvalitním jako v předcházejícím zápase s Velkými Hamry. Vůbec v prvním poločase,“ poznamenal domácí lodivod.

Úvodních pětačtyřicet minut gól nepřineslo, za to vstup do druhé půle se Trutnovu povedl, když centr Turnera nádherně z voleje uklidil k tyči Holubec. „Ten gól nám pomohl a pak už jsme se dostávali více do hry,“ řekl trenér Dvořák, kterému se společně s jeho kolegy na lavičce povedla střídání.

V 65. minutě se dostal na hřiště Kejzlar a trutnovský obr se trefil už po pěti minutách. Minimálně padesát procent gólu ovšem patří Zezulovi, který nejprve míč na půlící čáře vybojoval a když se k němu pak před šestnáctkou vrátil, tak ještě vymyslel na centimetr přesnou přihrávku na Kejzlara, od jehož stehen se míč odrazil do brány.

Gól na 3:0 poté přidal další střídající hráč. Kejzlar hlavou prodloužil nákop dopředu, posledního beka hostů přesprintoval Kamitz a ten střelou po zemi z hranice vápna udělal tečku za docela povedeným podzimem hráčů MFK, kteří v domácím prostředí dokázali zvítězit v šesti ze sedmi zápasů.

I když má Divize C od víkendu přestávku, trénovat se bude v Trutnově dál. „Až do Vánoc se budeme jednou týdně scházet, abychom se trošku hýbali,“ poznamenal Miloš Dvořák s tím, že v pondělí 6. ledna odstartuje zimní příprava. „Skoro každý víkend pak až do začátku jarní části máme pokrytý přípravným zápasem a myslím, že i se zajímavými soupeři - polské kluby, Živanice, juniorky Mladé Boleslavi a Hradce Králové,“ uvedl.

TRUTNOV - LIBIŠ 3:0 (0:0)

Góly: 50. Holubec, 70. Kejzlar, 86. Kamitz. Rozhodčí: Šedivka - Fojtík, Tryzna. ŽK: 1:2. Diváci: 85. Sestava Trutnova: Šťastný - Mařas, Zieris, Makovský, Turner (82. Kamitz) - Knap, Brejcha (74. V. Dvořák), Holubec (88. Marks), Zezula - Doubic, Valášek (65. Kejzlar).

Nymburk - Dvůr Králové 2:5 (2:0). Góly: 29. Bohdan, 52. Mařík - 68. a 75. Karal, 69. Macháček, 89. Hruška, 90. Knespl.
Kutná Hora - Ostrá 3:2
Horky - Benátky 0:1
Letohrad - Hlinsko 0:0, na penalty 3:5
Vysoké Mýto - Náchod 2:2, na penalty 3:4
Poříčany - Kolín 0:1
Čáslav - Velké Hamry 4:2

1. Vysoké Mýto 15   12 0 1 2 40:16 37
2. Náchod 15   9 2 3 1 36:13 34