Trutnov - Letohrad 3:2, šťastné odrazy a Doubic ukončili sérii hostů

20.10.2019  •  Fotbal  •
čtenost 601

Dvakrát vedli, ale soupeř dvakrát vyrovnal. Až na třetí branku odpověď nenašel. Fotbalisté Trutnova v sobotu doma porazili Letohrad 3:2, když vítěznou trefu zaznamenal v 84. minutě Patrik Doubic. Ten v utkání skóroval dvakrát, když v obou případech se k němu míč šťastně odrazil a trutnovský útočník stál ve správný čas na správném místě.

Po porážkách v posledních dvou kolech na hřištích Horek a Kolína přivítali svěřenci Miloše Dvořáka na domácí půdě Letohrad, který v sezoně ještě venku ani jednou neprohrál. „Přiznávám, že proto jsme z utkání měli trošku vítr,“ nechal se slyšet trutnovský lodivod. Soupeř podle něj svou kvalitu ukázal, a to především v tom, že byl velmi produktivní. V Trutnově hosté moc šancí neměli, ale ty, které měli, dokázali proměnit. „I když musím říct, že jsme jim k tomu zase trošku pomohli,“ poznamenal trenér Dvořák.

Domácí měli utkání velmi dobře rozehrané, dostali se do vedení 2:0 a ještě několik dalších šancí nedali. Ve 30. minutě si na daleký pas Knapa do šestnáctky skvěle zaběhl Valášek a zblízka prostřelil gólmana Martinovského. Zvýšit náskok se podařilo Trutnovu v 58. minutě, kdy se zpoza vápna pokusil vystřelit Zezula, jeho střelu hostující obrana zblokovala, jenže míč se odrazil k úplně volnému Doubicovi a ten v poklidu skóroval.

Za sedm minut však domácí zaváhali při rohovém kopu Letohradu, který hosté rozehráli po zemi do šestnáctky a Chládkovu prudkou nabídku dorazil do sítě Kabourek - 2:1. Hosté najednou vycítili šanci na body, začali více riskovat a v 82. minutě vyrovnali. Opět byl střelcem jejich kapitán Kabourek, jenž se po dlouhém autu uvolnil v šestnáctce a vystřelil do protipohybu brankáře Šťastného.

Hrdinou zápasu byl ovšem jiný dvougólový muž. Patrik Doubic. Domácí odpověď na vyrovnání byla blesková. V 84. minutě centr Zezuly odvrátili hosté pouze před vápno, kde napřáhl Kejzlar. Míč se po dvojitém odrazu od letohradských hráčů dostal ke kopačkám Doubice a ten byl zčista jasna sám před brankářem. A opět byl nekompromisní a zajistil Trutnovu tři body.

„Klobouk dolů před kluky, že se ještě po vyrovnání zvedli, bojovali a šli za vítězstvím. Odměnou nám byla branka na 3:2, i když trošku šťastná,“ uvedl Miloš Dvořák. „Z mého pohledu byla naše výhra zasloužená, ale musím uznat kvalitu soupeře,“ dodal.

V dalším kole zajíždějí fotbalisté Trutnova příští víkend v neděli do Čáslavi.

TRUTNOV - LETOHRAD 3:2 (1:0)

Góly: 58. a 84. Doubic, 30. Valášek – 65. a 82. Kabourek.
Rozhodčí: Mrkáček - Linhart, Rychtár.