Trutnov v Ostré herně propadl a utrpěl porážku 0:4

25.8.2019  •  Fotbal  •
čtenost 456

Třetí utkání nové sezony trutnovským fotbalistům a jejich fanouškům příliš radosti neudělalo. Hráči MFK prohráli v Ostré 0:4 a trenér Miloš Dvořák měl k výkonu svých svěřenců velké výhrady.

„Nebojovali jsme, nedařila se nám kombinace, prohrávali jsme souboje. V tomhle směru jsme byli opravdu velice slaboučcí,“ hořekoval po prohře, kdy hosté inkasovali po dvou gólech v každém poločase.

V první půli za domácí dvakrát skóroval Mareš. Poprvé se prosadil ve 25. minutě po secvičeném rohu, kdy z hranice velkého vápna ne příliš prudkou střelou prostřelil gólmana Šťastného. Druhou branku vstřelil z dorážky z malého vápna. Potřetí hosté inkasovali v 64. minutě, paradoxně v momentě, kdy ohrožovali domácí branku. Hráči Ostré však podnikli brejk do otevřené trutnovské obrany, Novotný se v šestnáctce uvolnil jak přes Holubce, tak Mařase a prudkou střelou poslal míč ke vzdálenější tyči. Konečné skóre 4:0 stanovili domácí v poslední minutě opět po rychlém protiútoku, kdy Horák zakončoval podobně jako Novotný.

„Jsem velmi zklamaný, protože jsme nenavázali na naše výkony z první dvou zápasů. Hráli jsme opravdu špatně. Nechci snižovat výkon domácích, ale k vítězství jsem jim velmi pomohli. Vůbec nám to nešlo,“ kritizoval svůj tým trutnovský kouč Miloš Dvořák.

Šanci na reparát budou mít trutnovští fotbalisté za týden doma v malém derby proti Náchodu. Ten je však v nové sezoně zatím stoprocentně úspěšný a navíc také při střelecké chuti. Doma porazil Kutnou Horu 4:1, vyhrál v Nymburce 4:0 a v sobotu zvítězil nad Horkami 3:0.

OSTRÁ - TRUTNOV 4:0 (2:0)

Góly: 25. a 32. Mareš, 64. Novotný, 90. Horák. Rozhodčí: Coufal. ŽK: 1:2. Diváci: 180. Sestava Trutnova: Šťastný - Turner (46. Hrnčíř), Macek, Mařas, Knap - Zieris - Valášek (87. Hejna), Holubec, Brejcha (72. Kalhous), Zezula - Kejzlar (46. J. Tobiáš).

Dvůr Králové - Letohrad 1:1, na penalty 2:4. Góly: 10. Knespl - 6. Kabourek
Libiš - Velké Hamry 1:1, na penalty 7:8
Náchod - Horky 3:0
Vysoké Mýto - Kutná Hora 2:0
Poříčany - Nymburk 3:0
Hlinsko - Kolín 2:1
Benátky - Čáslav 2:1