reklama 

Dobrý kondiční trénink. Trutnov prověřil reprezentaci, padl o gól

4.9.2019  •  Fotbal  • 
čtenost 936

Divizní fotbalisté MFK si ve středu zahráli proti reprezentačnímu výběru hráčů do 18 let. Česká osmnáctka je totiž v Trutnově na týdenním soustředění. Utkání skončilo 2:1 pro národní tým, který vede trenér Jan Suchopárek. Reprezentační mladíci si v prvním poločase vybudovali dvoubrankové vedení, za domácí se deset minut před koncem prosadil Petr Holubec.

Dobrý kondiční trénink. Trutnov prověřil reprezentaci, padl o gól

„První poločas na nás vlítla ta jejich lepší jedenáctka a byl to teda kolotoč. Věděli o sobě, byli aktivní na balónu a běhali. Měli jsme štěstí, že to dopadlo jen 0:2,“ řekl po utkání Petr Holubec. „Na některých hráčích bylo vidět, že jsou opravdu kvalitní. Dávali si to na jeden dva doteky tak, jak se to má hrát,“ navázal na jeho slova domácí trenér Miloš Dvořák.

Osmnáctku poslal do vedení ve 23. minutě Fila a tři minuty před přestávkou zvýšil Aldin. Do druhé půle udělal kouč Suchopárek v sestavě devět změn. I trutnovský lodivod střídal a hra byla vyrovnanější. „Měli jsme tam pak i světlé momenty a skoro do ničeho už jsme je moc nepouštěli,“ povídal Petr Holubec.

Trutnovskému kanonýrovi se podařilo snížit v 80. minutě na 1:2, když využil rozestoupené obrany a z hranice vápna špičkou kopačky podstrčil míč pod vyběhnuvším gólmanem Stejskalem. „Docela se mi to bodlo povedlo,“ smál se. Trutnov pak mohl dokonce vyrovnat, když jeden z obránců osmnáctky trefil odkopem hráče před sebou a míč po obloučku skončil na břevně.

„Myslím, že pro kluky to byl dobrý kondiční trénink, mákli si a měli možnost poznat, jak se hraje mládežnický fotbal na vrcholové úrovni,“ pravil trenér Miloš Dvořák. „Jo, dobrý trénink. Doufám, že zítra bude vířivka,“ odvětil s úsměvem Petr Holubec.

A co k zápasu řekl kouč výběru U18 Jan Suchopárek, který na mistrovství Evropy v Anglii v roce 1996 vybojoval stříbro? „S výhrou jsem spokojený. Myslím, že na některých hráčích bylo vidět, že jsou nervózní, protože hrají první zápas. Hlavně ve druhém poločase jsme byli nepřesní. Myslím, že jsme si vytvořili dost šancí. Hráči odevzdali dobrý výkon, ale mohli by odevzdat ještě lepší.“

Středeční zápas byl naplánovaný jako součást druhého repre soustředění, které nově se tvořící mančaft pod Krkonošemi od absolvuje od neděle do soboty. První kemp proběhl na Memoriálu Václava Ježka před necelými dvěma týdny, kde Češi ve finále podlehli Ukrajině po penaltovém rozstřelu. „Máme tady23 hráčů, kteří na tom prvním srazu nebyli. Myslím, že asi sedm nebo osm hráčů vůbec v mládežnických reprezentacích nepůsobilo, tak je to pro ně nové. Proto u některých ta nervozita,“ uvedl Suchopárek.

V Trutnově trénují reprezentanti dvoufázově, pobývali i na hřišti v Horním Starém Městě. Ubytovaní jsou v Hotelu Patria. „Zítra si trošku povolíme a v sobotu uděláme takové vyvrcholení, kdy si chceme zahrát mezi sebou a vyzkoušet si eventuálně nějaké další varianty,“ poznamenal bývalý obránce Slavie a Štrasburku. „Uvidíme, jaké bude počasí a zkusíme buď bobovou dráhu, nebo nějaké další věci, co by kluky mohlo bavit,“ doplnil k zítřejšímu volnějšímu programu.

S tímto reprezentačním výběrem startuje dvouletý cyklus, který by měl vyvrcholit mistrovstvím Evropy do 19 let. „Čeká nás spousta práce, ale věřím, že se bude dařit,“ uzavřel trenér ČR U18.

To jeho trutnovský protějšek Miloš Dvořák má před sebou daleko bližší vize. „Potřebovali bychom už zabrat venku, jako se nám to dařilo loni,“ směřoval svou pozornost k nedělnímu zápasu na půdě týmu SK Poříčany. Hráči MFK mají v Divizi C po čtyřech kolech bilanci dvou domácích vítězství a dvou porážek venku.

TRUTNOV - ČR U18 1:2 (0:2)

Góly: 80. Holubec - 23. Fila, 42. Aldin.
Rozhodčí: Hanousek - Novák, Vodrážka.

MFK Trutnov:
Dousek (46. Kobos) - Knap, Mařas (63. J. Tobiáš), Macek, Turner - Valášek (46. Kalhous), V. Dvořák, Holubec (82. Zahálka), Zezula - Doubic (46. Štěpánek), Brejcha (75. Landa).

ČR U18:
Mastný (46. Stejskal) - Tamajka (46. Krajinský), Harušťák (46. Sklenář), Koželuh (46. Slavíček), Sotorník (46. Bulíček) - Vymětalík, Boháč (46. Knedla), Wojatschke (46. Lacík), Hájek, Aldin (46. Schánělec) - Fila (46. Žížala).

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jiří Petr

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama