Fotbalisté Trutnova otočili zápas proti Nymburku, rozhodl Valášek

28.9.2019  •  Fotbal  •
čtenost 862

Druhou výhru v řadě nad soupeřem ze Středočeského kraje vybojovali v Divizi C fotbalisté Trutnova. Na domácím trávníku dnes porazili Nymburk 2:1 a zopakovali stejné vítězství jako před týdnem na půdě nováčka z Kutné Hory. Svěřenci Miloše Dvořáka v souboji s loňským účastníkem skupiny B prohrávali, ovšem po gólech Brejchy a Valáška dokráčeli k pátému vítězství v sezoně.

Začátek utkání hráče MFK nezastihl v optimálním rozpoložení a gólman Šťastný už ve 3. minutě musel vytáhnout zákrok proti gólové střele soupeře. Po čtvrthodině se však rozložení sil na hřišti začalo vyrovnávat. Ve hře domácích se objevovali náznaky šancí, ale trápila je finální přihrávka.

Po bezbrankovém poločase hned v úvodu druhého udeřili hosté. Po rohovém kopu se míč odrazil k na vápně číhajícímu Lukešovi a ten balón napálil do branky - 0:1. I trutnovským fotbalistům pak ke skórování pomohla stejná standardní situace, kdy Dvořákem vracený balón do malého vápna uklidil hlavou do sítě Brejcha a v 59. minutě bylo vyrovnáno na 1:1.

Utkání zůstávalo otevřené na obě strany, aktivnější byli mírně domácí fotbalisté. V 78. minutě o jejich výhře nakonec rozhodl Valášek, ke kterému se odrazil balón na hranici vápna, trutnovský záložník si ho zpracoval a okamžitě vystřelil k tyči - 2:1.

Za týden v sobotu nastoupí hráči MFK v sobotu od 18 hodin v Horkách nad Jizerou.

Názor trenéra

Miloš Dvořák (Trutnov): „Vydřené vítězství. Myslím si, že Nymburk určitě nemá mužstvo, které by se mělo nacházet tam, kde se nachází. Hosté se představili v opravdu dobrém světle, snažili se hrát fotbal, kombinovali, všechno v rychlosti. Pro diváky to bylo zajímavé utkání. Já musím smeknout před kluky, že se zvedli, bojovali a zápas otočili. Vzhledem k šancím, které jsme měli, je naše vítězství zasloužené. Je to velmi důležitá výhra, kterou jsme potvrdili body z minulého kola z Kutné Hory, protože teď jedeme dvakrát ven, kde čeká nás těžký dvojblok Horky - Kolín.“

TRUTNOV - NYMBURK 2:1 (0:0)

Góly: 59. Brejcha, 78. Valášek - 50. Lukeš.
Rozhodčí: Pekař - Bohata, Erlebach.