Hrůzostrašný start předznamenal debakl trutnovských fotbalistů

15.9.2019  •  Fotbal  •
čtenost 999

Už ve druhé minutě prohrávali a za dalších devatenáct sekund po rozehrání inkasovali podruhé. Fotbalisté Trutnova v sobotu vůbec nezvládli vstup do domácího zápasu s Vysokým Mýtem. Lídr divizní skupiny C nakonec hráčům MFK uštědřil vysokou porážku 1:6.

Po výhrách nad Náchodem a Poříčanami přišlo pro svěřence Miloše Dvořáka tvrdé vystřízlivění. Pravda, že soupeř, který vyběhl na trávník městského stadionu, byl z kategorie těch silnějších. Vysoké Mýto se pyšní vizitkou týmu, který v sezoně ještě neztratil ani bod, a v sobotu si připsalo šesté vítězství.

Hosté skórovali už po 87 vteřinách, kdy se po levé straně přes Macka prosadil Hrubý a jeho centr šajtlí našel ve vápně hlavu Mokrejše, který se vynořil zcela volný za trutnovskou obranou. Hned vzápětí přišlo další zaváhání domácí defenzivy. Fatální hrubku vyrobil Turner, jehož malou domů brankáři Šťastnému vystihl Hrubý, takže to ve 3. minutě bylo 0:2 a domácí se museli vzpamatovávat ze šoku.

Do hry se Trutnov vrátil v samém závěru prvního poločasu, kdy po přímém kopu Makovského vznikla trma vrma ve vápně a po Holubcově zpětné přihrávce snížil Zezula na 1:2.

Naděje na bodový zisk poté pro domácí žily do 58. minuty, kdy hosté po rohovém kopu zaznamenali třetí branku. Jejím autorem byl hlavičkující Trnka. Tento gól hráče MFK zlomil a v závěrečných deseti minutách inkasovali ještě třikrát. Po brejku se trefil Zavřel, penaltu po faulu Zezuly proměnil Tomášek a skóre uzavřel střelou z hranice vápna Rezek.

V dalším kole příští víkend odjede Trutnov v sobotu ráno do Kutné Hory, kde zápas začíná v 10.15 hodin.

Názor trenéra

Miloš Dvořák (Trutnov): „Pro náš výkon nemám slov. Po dvou pro mě nepochopitelných chybách jsme prohrávali ve 3. minutě 0:2, což určilo ráz zápasu, i přestože se nám do poločasu podařilo vstřelit kontaktní gól. Bohužel po třetí, trošku nešťastné, brance jsme úplně odpadli, přestali hrát a hosté zcela zaslouženě vyhráli. Jsem zklamaný z toho, že si nedokážeme udržet nějakou konstantní formu. Je to stejné jako na začátku sezony, odehrajeme dva slušné zápasy a pak dostaneme takovou nakládačku. Nechápu to.“

TRUTNOV - VYSOKÉ MÝTO 1:6 (1:2)

Góly: 44. Zezula - 2. Mokrejš, 3. Hrubý, 58. Trnka, 80. Zavřel, 83. Tomášek z pen., 89. Rezek
Rozhodčí: Toman - Cichra, Maiello