Přestřelku s Náchodem vyřešil Brejchův lob

2.9.2019  •  Fotbal  •
čtenost 844

Po derby se Dvorem Králové zvládli fotbalisté MFK v domácím prostředí další prestižní zápas proti soupeři, který to sem v Divizi C nemá daleko. Trutnov v sobotu porazil Náchod 4:3. Vítěznou branku vstřelil 86. minutě Patrik Brejcha, když před ním za domácí skóroval Petr Holubec z penalty a dvakrát se hlavou prosadil Martin Knap.

Trutnov týden po prohře 0:4 s Ostrou čekal soupeř, který do nové sezony vtrhl ve velkém stylu. Tři zápasy - tři vítězství a skóre 11:1. „Už před sezonou jsem říkal, že Náchod letos bude zlobit a průběh sezony mi zatím dává za pravdu,“ zdvihl varovně prst na adresu hostů trenér MFK Miloš Dvořák. Ten pro sobotní zápas nemohl počítat s dalšími dvěma zraněnými hráči, Tomčíkem a Kejzlarem. „Proto jsme to tentokrát postavili trošku jinak,“ sdělil, že místo hry na jednoho útočníka zvolil rozestavení se dvěma, a to Brejchou a Doubicem.

A právě po faulu na Doubice dostal ve 21. minutě Trutnov možnost zahrávat pokutový kop a Holubec se nemýlil - 1:0. Penalta se však v prvním poločase kopala i na druhé straně, kdy v domácí šestnáctce fauloval Macek. A také náchodský exekutor, jímž byl kapitán Malý, poslal míč s přehledem do sítě - 1:1.

Druhá půlka zápasu přinesla divákům hned pět gólových momentů. Trutnovští odskočili do vedení zásluhou přesných hlaviček Knapa. Domácí bek nejprve skóroval v 52. minutě po rohu Holubce - 2:1. Za osm minut si oba spolupráci zopakovali a trutnovská osmička se mohla radovat ze svého druhého vstřeleného gólu - 3:1.

Jenže už za minutu to samé platilo i pro náchodského Malého, který se prosmýkl do vápna a prudkou střelou po zemi na vzdálenější tyč snížil na 3:2.

V 79. minutě pak bylo vyrovnáno. Trutnovská defenziva nepokryla nabíhající protihráče na centrovaný míč a Hlava z malého vápna neměl problém hlavou uklidit míč do brány - 3:3.

O tom, že Trutnov zůstane i po druhém utkání doma stoprocentně úspěšný a naopak připraví první porážku v sezoně Náchodu, rozhodla 86. minuta. Turner z půlky po vráceném autu nakopl vysoký balón dopředu, hostující Pražák ho chtěl hlavou posunout brankáři Balážovi, ovšem to se mu nepovedlo. A jelikož šel duchapřítomně po míči i domácí Brejcha, rázem se trutnovský útočník dostal do zakončení a z hranice velkého vápna přehodil vyběhnutého Baláže - 4:3.

„Zápas byl z obou stran výborný, hezký pro diváky, ale horší už pro trenéry. Náchod trestal naše chyby a my trestali jeho. Utkání jsme měli slušně rozjeté, ale klobouk dolů před soupeřem, jak se dokázal za stavu 3:1 zvednout a vsadil vše na jednu kartu, aby vyrovnal. Pak ale klobouček zaslouží i naši kluci, kteří se ještě dokázali zvednout a chtěli vyhrát. Šli jsme tam do rizika, ale vyplatilo se nám to. A na konci se k nám přiklonilo i štěstíčko,“ prohlásil po vítězství spokojený trenér Miloš Dvořák.

V příštím kole Trutnov nastoupí v neděli venku proti Poříčanům.

TRUTNOV - NÁCHOD 4:3 (1:1)

Góly: 52. a 60. Knap, 21. Holubec z pen., 86. Brejcha - 35. a 61. Malý, 79. Hlava. Rozhodčí: Braun. ŽK: 3:2. Diváci: 215. Sestava Trutnova: Šťastný - Knap, Macek, Mařas, Turner - Valášek (85. J. Tobiáš), Zieris, Holubec, Zezula - Doubic (81. V. Dvořák), Brejcha (88. Landa).

Čáslav – Dvůr Králové 2:2, na penalty 1:3. Góly: 65. Ronovský, 82. Richard – 20. Knespl, 28. Vitebský.
Kolín – Kutná Hora 1:1, na penalty 5:4
Velké Hamry – Benátky 1:1, na penalty 5:6
Letohrad – Ostrá 0:3
Horky – Poříčany 4:2
Hlinsko – Libiš 4:1
Nymburk – Vysoké Mýto 0:2

1. Vysoké Mýto 4 0 0 0 12:2 12
2. Benátky 3 1 0 0 7:2 11