Trutnov nedal nováčkovi šanci a přivezl první venkovní výhru

9.9.2019  •  Fotbal  •
čtenost 544

Dva góly vstřelil Patrik Doubic a po jednom Petrové Holubec a Zieris. Vítězství 4:0! Fotbalisté Trutnova proměnili utkání 5. kola Divize C, kdy vyzvali nováčka soutěže SK Poříčany, v jasnou záležitost.

„Kluci hráli opravdu dobře. Před zápasem jsme si řekli, že budeme hrát náš fotbal a nesmíme se přizpůsobit hře soupeře jako v Ostré. To se nám to podařilo a docela brzy jsme začali mít hru pod kontrolou,“ uvedl trenér Trutnova Miloš Dvořák.

Hosty ve Vykáni, kde poříčanský nováček hraje své domácí zápasy, poslal po brejku do vedení Holubec, kterému míč ve vápně připravili Doubic a Zezula a kanonýr MFK vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Střelcem nedělního utkání byl ale někdo jiný. Patrik Doubic. Navrátilec do trutnovského áčka se prosadil dvakrát v závěru prvního poločasu. Ve 38. minutě Brejcha „okradl“ protihráče u rohového praporku a odcentroval do vápna. Přímo na Doubice a ten rovnou z voleje napálil míč krásně k tyči. S gólovou šancí v šestnáctce si Doubic poradil i minutu před poločasem a hosté vedli o tři branky. Domácí v úvodním dějství měli také dvakrát gól na kopačce, ale tyto situace vyřešil brankář Šťastný.

„Do druhého poločasu jsme si řekli, že musíme pokračovat v nastoleném trendu. Nebát se hrát a kombinovat, protože když jsme kombinovali, tak jsme domácí přehrávali,“ prohlásil kouč Dvořák s tím, že jeho svěřence zápas trošku bolel, jelikož domácí byli v soubojích docela silní hráči.

Trutnovští fotbalisté si zápas po přestávce nijak nezkomplikovali, domácím nedovolili žádnou korekci výsledku  a naopak ještě deset minut před závěrečným hvizdem přidali čtvrtou branku. Po standardní situaci se v malém vápně prosadil Zieris. „Za výkon musím klukům poděkovat, vyhráli jsme naprosto zaslouženě,“ řekl trenér Miloš Dvořák.

V dalším kole nastoupí Trutnov v sobotu doma od 16 hodin proti vedoucímu Vysokému Mýtu.

POŘÍČANY - TRUTNOV 0:4 (0:3)

Góly: 38. a 44. Doubic, 27. Holubec, 81. Zieries. Rozhodčí: Trska – Maiello, Černý. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Sestava Trutnova: Šťastný - Knap, Makovský, Macek, Turner (82. V. Dvořák) - Mařas, Zieris - Brejcha (85. Voňka), Holubec, Zezula - Doubic (74. J. Tobiáš).

Dvůr Králové – Velké Hamry 4:2 (1:1). Góly: 42. z pen. a 84. Knespl, 47. Fejk, 76. Vitebský - 14. Krejčík, 70. Radzinevičius.
Kutná Hora – Nymburk 1:0
Libiš – Kolín 1:3
Ostrá – Čáslav 2:4
Náchod – Letohrad 1:1, na penalty 5:3
Vysoké Mýto – Horky 1:0
Benátky – Hlinsko 2:1

1. Vysoké Mýto 5 0 0 0 13:2 15
2. Benátky 4 1 0 0 9:3 14