15°

Pokažená jarní premiéra fotbalistů: prohra 0:3 a vyloučený Turner

9. 3. 2020

Pokažená jarní premiéra fotbalistů: prohra 0:3 a vyloučený Turner 44 snímků
Inkasovaný gól z penalty, pak do poločasu ještě další dva a po přestávce červená karta. Fotbalistům Trutnova se vstup do jarní části Divize C nepovedl. Na domácí umělce v sobotu prohráli s Benátkami nad Jizerou 0:3.

Tým trenéra Miloše Dvořáka nastoupil do prvního mistráku po zimní přestávce s posilou v obraně Lukášem Müllerem, který přišel z Nového Bydžova. V sestavě naopak chyběl Josef Zezula, kterého si zpět stáhnul druholigový Varnsdorf. Zranění do zápasu nepustilo Petra Holubce a Jana Čecha, jenž po dvou letech opět začal trénovat s trutnovským A-týmem. Po operaci kolene a devítiměsíční pauze se na hřišti objevil Ondřej Tobiáš.

„Vstup do jara se nám nevydařil. Bohužel. Myslím, že úvodních pětadvacet minut z naší strany bylo perfektních. Vypracovali jsme si jednu stoprocentní gólovku a jednu další slibnou šanci, ale špatně jsme to vyřešili,“ uvedl domácí kouč Miloš Dvořák. Zlom ve hře trutnovského celku nastal ve 27. minutě, kdy hostující Šimeček proměnil pokutový kop a poslal Benátky do vedení. „Od té chvíle nevím, co se s námi stalo. Úplně jsme přestali hrát, co jsme si řekli. Hrozně jsme kazili a místo toho, abychom kombinovali, nakopávali jsme jen dlouhé balóny a soupeř nás do poločasu ještě dvakrát potrestal,“ poznamenal trenér MFK.

Benátští fotbalisté se prosadili ve 37. a 42. minutě, ještě předtím Trutnov přišel o zraněného Brejchu, kterého nahradil Kejzlar. „Ve druhém poločase jsme s tím chtěli něco udělat, ale bohužel v 65. minutě jsme šli do deseti a pak už to bylo těžké,“ pronesl Dvořák. Druhou žlutou kartu, přičemž obě dostal za oplácení, uviděl vznětlivý Turner. „Musím ale uznat kvalitu soupeře. Benátky hrály opravdu dobře,“ ocenil Miloš Dvořák výkon hostujícího celku.

Hráče Trutnova, přestože fotbalové jaro začalo, čeká v následujícím kole volný víkend. Na programu mělo být totiž derby ve Dvoře Králové, ale na trávník pod Hankovým domem se ještě nesmí, takže se kluby dohodly na přeložení zápasu na středu 22. dubna.

Trutnov - Benátky 0:3 (0:3)

Góly: 27. Šimeček z pen., 37. Macek, 42. Zoubek.
Rozhodčí: Zita - Kvaček, Brychta.
ŽK: 6:4. ČK: 1:1 (67. Turner - 85. Macek).
Diváci: 93.
Sestava Trutnova: Šťastný - Turner, Makovský, Müller, Mařas (46. Štěpánek) - Valášek (87. Jirousek), Marks, Zieris, Knap - Doubic (82. O. Tobiáš), Brejcha (36. Kejzlar).

Horky - Dvůr Králové 5:4 (4:3). Góly: 14. a 34. Baisa, 29. Mynář z pen., 43. vlastní (Václavek), 54. Borek - 19. z pen. a 40. Karal, 36. Fejk, 89. Ujec
Kolín - Velké Hamry 2:0
Kutná Hora - Náchod 0:3
Letohrad - Libiš 1:0
Vysoké Mýto - Poříčany 2:0
Čáslav - Hlinsko 1:1, na penalty 4:2
Nymburk - Ostrá 1:3

1. V. Mýto 16 13 0 1 2 42:16 40
2. Náchod 16 10 2 3 1 39:13 37