-1°

První tři domácí body pro Trutnov za tři góly v prvním poločase

10. 10. 2020

První tři domácí body pro Trutnov za tři góly v prvním poločase 33 snímků
Druhé vítězství v řadě a první v letošní sezoně na domácím stadionu vybojovali v sobotu odpoledne fotbalisté Trutnova. Týden po výhře v Kutné Hoře si hráči MFK v 8. kole Divize C připsali tři body proti Nymburku. Vítězství 3:0 se zrodilo v prvním poločase, kdy domácí třikrát skórovali mezi 24. až 41. minutou.

Za deštivého počasí a před prázdnými tribunami bez diváků podali trutnovští fotbalisté zodpovědný výkon a soupeře prakticky za devadesát minut nepustili do šance. Výjimkou byla jedna situace v první půli, kdy se po rohovém kopu musel do vzduchu vyšponovat brankář Šťastný a míč vytáhnout na další rohový kop.

Ani Trutnov si zpočátku nevytvářel nějaké šance a góly přišly až ve druhé polovině úvodního dějství. Skóre zápasu otevřel ve 24. minutě po Brejchově přihrávce Zezula, který míč doklepával na zadní tyči - 1:0. Hned vzápětí měl možnost zvýšit domácí náskok Jirousek, ale při obstřelování gólmana Petroviče se mezi tyče netrefil.

Ve 30. minutě však Trutnovští dobře zakombinovali na pravé straně kolem šestnáctky, v útoku se objevil obránce Müller a jeho prudkou přihrávku si do vlastní brány usměrnil hostující Kotek - 2:0. Třígólový náskok pro domácí zařídil ve 41. minutě Štěpánek. Pro změnu na levé straně hřiště si míč mezi několika protihráči hezky vyměnili Zezula s Knapem, prvně jmenovaný pak přihrával do vápna, kde míč jeden z nymburských obránců „přiklepl“ přímo proti noze Štěpánkovi a domácí útočník ho napálil nechytatelně pod břevno - 3:0.

Po přestávce měli svěřenci Miloše Dvořáka zápas pod kontrolou a kdyby měli trošku více štěstí při zakončení, mohl být konečný výsledek výraznější. Gól na hlavě měl Brejcha a do jedné z větších šancí se dostal také střídající Čech, který přesprintoval obránce a postupoval ze strany sám do šestnáctky, ale jeho střelu gólman vyrazil.

V následujících dvou kolech se měl Trutnov představit v Benátkách a Kolíně, ale covidová opatření fotbalisty na trávníky nepustí. Pokud to situace dovolí, znovu nastoupit by tak hráči MFK mohli do zápasu až v sobotu 31. října doma proti Letohradu.

Názor trenéra

Miloš Dvořák (Trutnov): „Začátek zápasu byl z naší strany dobrý, pak hrál chvíli soupeř, měl nějaké standardky, ale myslím, že od 20. minuty jsme získali zápas pod naši kontrolu a dávali jsme i hezké góly. Ve druhém poločase si to kluci pohlídali. Ze začátku jsme nechali soupeře hrát, ten byl sice na míči, ale bez nějakých šancí. Pak jsme si začali zase vytvářet šance i my a mohli jsme získat ještě větší klid. Ale zaplaťpánbůh, že se nám podařilo vyhrát a všechno se snad k dobrému obrátí. Klukům chci za výkon poděkovat. Dnes to opravdu odmakali a musím říct, že po delší době i to, co jsme si řekli v kabině, na hřišti splnili.“

Trutnov - Nymburk 3:0 (3:0)

Góly: 24. Zezula, 30. vlastní (Kotek), 41. Štěpánek.
Rozhodčí: Šedivka – Braun, Beneš.
ŽK: 1:5.
Bez diváků.
MFK Trutnov: Šťastný - Müller (82. Metlický), Makovský, Kraus, Knap - Brejcha (82. O. Tobiáš), Zieris, Holubec, Zezula - Jirousek (73. Valášek), Štěpánek (67. Čech).

Horky - Dvůr Králové 5:3 (1:2). Góly: 15. Borek, 63. a 81. z pen. Mynář, 75. Horák, 90. Pánek - 10. Ljubojevič, 23. Jahoda, 60. Maksimovič.
Hlinsko - Náchod 0:3
Libiš - Kosmonosy 0:3
Velké Hamry - Poříčany 2:0
Letohrad - Kutná Hora 0:1
Čáslav - Vysoké Mýto 1:1, na penalty 5:4
Kolín - Benátky 3:0

1. Kolín 7 1 0 0 36:7 23
2. Velké Hamry 6 0 1 1 19:9 19