10°

Trutnov doma podruhé neuspěl, prohrál také s Náchodem

14. 9. 2020

Trutnov doma podruhé neuspěl, prohrál také s Náchodem 35 snímků
Stále jen jeden bod, který získali v úvodním zápase nové sezony, mají na kontě fotbalisté MFK. Nepolepšili si ani ve čtvrtém kole, kdy zaznamenali druhou domácí prohru. Po Dvoru Králové si tentokrát všechny divizní body z Trutnova odvezl Náchod. V malém derby prohráli Dvořákovi hoši 0:2, když góly inkasovali na začátku druhého poločasu a v jeho závěru.

„Utkání se mi hodnotí těžko, protože si myslím, i když se mnou možná někdo nebude souhlasit, tak jsme odehráli lepší utkání než proti Dvoru. Celkově v defenzivní činnosti jsme měli lepší kvalitu než v předešlých zápasech, ale naší největší současnou bolestí je, že nedokážeme ve finální fázi vyřešit dobře rozjetá přečíslení,“ poznamenal kouč Miloš Dvořák. Takových situací měli podle něj domácí v prvním poločase kvantum. „Bohužel v koncovce jsme málo agresivní,“ dodal.

Po bezbrankovém poločase, kdy hra na hřišti vypadala vyrovnaně, přišel hned ve 47. minutě nádherný fotbalový moment ze strany hostujícího útočníka Rojšla. Po nenápadně rozehrané standardní situaci na půlící čáře dostal balón za obranu, a přestože byl tísněn, z první se opřel do skákajícího míče a trefil se nádherně z rohu vápna do šibenice Šťastného brány.

Druhá branka padla v 85. minutě po dlouhém výkopu náchodského gólmana Hladíka. Domácí obránci dvakrát po sobě nedokázali míč dobře trefit, Kabeláč tak rázem postupoval ze strany sám do šestnáctky a jeho přihrávku dokázal do sítě usměrnit ve skluzu Vencl.

„Náchod se dá považovat za dobrého soupeře, ale kromě těchto dvou gólových situací sme ho do ničeho zase až tak nepustili a byli jsme vyrovnaným soupeřem. Bohužel, je to ale stále stejná písnička a hlavně ve finální fázi máme co zlepšovat,“ uvedl Miloš Dvořák. Chudé jednobodové konto se trutnovští fotbalisté v příštím kole v sobotu pokusí rozšířit na hřišti Poříčan.

Trutnov - Náchod 0:2 (0:0)

Góly: 47. Rojšl, 85. Vencl.
Rozhodčí: Erlebach - Fišer, Svoboda.
ŽK: 4:4.
Diváci: 380.
Sestava Trutnova: Šťastný - Metlický, Kraus, Makovský, Knap - Valášek (78. Jirousek), Holubec, Zieris, Zezula - Štěpánek (85. Müller), Brejcha.

Čáslav - Dvůr Králové 3:0. Góly: 43. z pen. a 82. Ronovský, 76. Netušil. ČK: 1:2 (89. Čuchal - 41. Karal, 87. Picha).
Kolín - Kutná Hora 10:1
Velké Hamry - Horky 4:1
Letohrad - Kosmonosy 2:3
Nymburk - Vysoké Mýto 0:3
Benátky - Poříčany 2:1
Hlinsko - Libiš 0:3

1. Kolín 3 1 0 0 16:4 11
2. Velké Hamry 3 0 1 0 11:4 10