11°

10°

Začátek sezony fotbalistům nevychází, čtvrtou porážku utrpěli v Poříčanech

22. 9. 2020

Na poslední místo tabulky klesli po pátém kole Divize C fotbalisté Trutnova. Odsunula je tam nedělní porážka 1:2 v Poříčanech. „Bohužel jsme prohospodařili první poločas,“ posteskl si kouč MFK Miloš Dvořák. Hosté v utkání nabrali dvougólovou ztrátu, kontaktní trefou po přestávce vnesl naději do trutnovských řad Štěpánek, jenomže vyrovnat se hostům nepodařilo, a tak z toho byla čtvrtá porážka z pěti utkání.

V Poříčanech trutnovští fotbalisté dle vyjádření svého trenéra prohospodařili první poločas, kdy si nechali domácí odskočit na rozdíl dvou branek.

„Hráče jsem upozorňoval, že hrajeme na malém hřišti, tak ať očekávají, že to bude samá standardka a samý souboj. A přesně tak to bylo. Souboje jsme samozřejmě prohrávali a propadli jsme i ve dvou standardkách,“ komentoval dění na trávníků Miloš Dvořák.

Ve 21. minutě skóroval poříčanský Petr, když k němu trošku překvapivě prošel míč po zemi z rozehrání rohového kopu. Tři minuty před přestávkou domácí své vedení zvýšili na 2:0 a gól Jindřicha po centru do šestnáctky by se spíše dal označit jako vlastní branka Trutnova.

„My jsme v prvním poločase opět hráli jen po vápno a domácí zaslouženě vedli,“ konstatoval Miloš Dvořák.

Ve druhém poločase se však hostující mančaft zvednul a pomohla mu k tomu i rychlá kontaktní branka Štěpánka. I když pravda trochu šťastná, protože to vypadalo, že hostující útočník bude spíše centrem hledat spoluhráče. Balón však „vykouzlil“ trajektorii, která skončila v levém rohu poříčanské brány.

„Troufnu si říct, že od té chvíle na hřišti existoval jen náš tým. Bohužel bez gólového efektu,“ poznamenal Miloš Dvořák. „Vypracovali jsme si dvě dobré šance, ale ve vápně jsme málo agresivní a nevyhledáváme si tam dobré prostory,“ litoval trenér. Podle něj to byl minimálně remízový zápas a ztráta bodů v Poříčanech je velká škoda.

Trutnovští fotbalisté tak zůstávají v tabulce stále s jedním bodem. V sobotu na domácí hřišti přivítají Vysoké Mýto. Začátek zápasu je v 16.30 hodin.

Poříčany - Trutnov 2:1 (2:0)

Góly: 21. Petr, 42. Jindřich - 56. Štěpánek.
Rozhodčí: Eibl - Vrchota, Vychodil.