Čtvrtek

28. října 2021

A zase rozhodl Horčička! Dalekonosný lob zajistil výhru nad Letohradem

10. 10. 2021

A zase rozhodl Horčička! Dalekonosný lob zajistil výhru nad Letohradem 43 snímků
Páté vítězství v sezoně oslavili v sobotu divizní fotbalisté Trutnova. Na domácí umělce porazili Letohrad 1:0. O jedinou branku se postaral střelec posledních kol, posila z liberecké juniorky Vítězslav Horčička. Pro devatenáctiletého záložníka to byl už čtvrtý gól z pěti zápasů, co se jako odchovanec místního klubu vrátil do Trutnova.

A proti Letohradu se Horčička navíc trefil parádně. V 10. minutě podnikli domácí rychlý přechod na útočnou polovinu. Horčička si narazil míč a dostal se za obranu do samostatného úniku. Všiml si, že gólman Martinovský stojí daleko z branky, a asi tak z poloviny půlky vystřelil a letohradského brankáře úspěšně přeloboval.

Vedoucí branka hráčů MFK částečně otupila počáteční aktivitu hostujících fotbalistů a v prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas. Po přestávce však domácí vypadli z tempa a vůbec se nedostali do hry. „Museli jsme si to vítězství odmakat a musím říct, že nás výborně podržel gólman Kobos. Soupeř si vypracoval dost šancí na vyrovnání,“ uvedl trutnovský kouč Miloš Dvořák.

Až v závěru utkání, kdy hosté hráli vabank, měl tři dobré příležitosti i Trutnov, ale gólovou pojistku se přidat nepodařilo. „Škoda, že jsme ty situace nevyřešili lépe, nemuseli bychom se pak klepat o výhru až do konce. Celý druhý poločas byl Letohrad lepší,“ přiznal trenér MFK. O to cennější ale vítězství je.

„Klukům musím poděkovat. Stává se nám, že jsme lepší a prohrajeme, ale tentokrát byl opravdu lepší soupeř a my jsme to ubojovali,“ dodal Miloš Dvořák k těsné výhře. Ta po dvou porážkách s Libší a Kolínem přišla vhod. Za týden čeká fotbalisty Trutnova výjezd do Čáslavi.

Trutnov – Letohrad 1:0 (1:0)

Gól: 10. Horčička.
Rozhodčí: Nejedlo – Gunitš, Stiebber.