-5°

-2°

Bez gólu i bodů. Trutnov uzavřel podzim porážkou v Hlinsku

31. 10. 2021

Prohrou 0:1 zakončili své letošní podzimní účinkování v Divizi C fotbalisté Trutnova. V poslední kole před zimní pauzou vyšli hráči MFK střelecky i bodově naprázdno na hřišti Hlinska. Po první polovině sezony tak patří týmu trenéra Dvořáka dvanácté místo s 16 body.

Velmi vyrovnaný nedělní souboj, ve kterém se spíše bojovalo uprostřed hřiště a obrany dominovaly nad útoky, rozhodla situace z 58. minuty. Domácí Jančura vedl útok po pravé straně, před šestnáctkou si míč zasekl, narazil si ho s Formánek, čímž tři trutnovské hráče odsoudil do rolí diváků, a s přehledem tváří tvář brankáři Štastnému zakončil.

„Bylo to opravdu utkání o jedné brance. Bohužel my jsme svoji šanci ke konci zápasu neproměnili,“ posteskl si trutnovský kouč Miloš Dvořák. Hosté mohli vyrovnat a zachránit alespoň bod v 84. minutě po rohovém kopu. Po zpětné hlavičce Zierise se ve výborné pozici ocitl Valášek, jenže proti jeho hlavičce vytáhl zázračný zákrok brankář Jech a míč vyškrábl nad břevno. „Byl to spíše remízový zápas, ale my jsme byli špatní v koncovce,“ dodal trenér Dvořák.

Z patnácti podzimních zápasů Trutnov vyhrál pět, jednou remizoval a devětkrát prohrál. S devatenácti vstřelenými brankami má třetí nejslabší útok v soutěži. Méně gólů nastřílely jen Poříčany a poslední Náchod, na který fotbalisté MFK mají v tabulce jen čtyřbodový náskok, takže na jaře je čekají záchranářské práce.

„Spokojený s podzimní částí být určitě nemůžu, hlavně s výkony v domácím prostředí, kde jsme měli uhrát lepší výsledek se Dvorem a neměli jsme prohrát s Vysokým Mýtem. Z venku jsme nějaké body přivezli, tam mě mrzí akorát porážka v Kutné Hoře, kde každý vyhrál. My jsme šli několikrát sami na branku a dostali jsme dva zakázané góly,“ poznamenal Miloš Dvořák. Podle něj tak při nějaké lepší konstelaci mohlo mužstvo získat minimálně o šest bodů více.

Hlinsko – Trutnov 1:0 (0:0)

Branka: 58. Jančura.
Rozhodčí: Makovička – Tupý, Lovětínský.