-5°

-2°

Fotbalisté Trutnova remizovali v Čáslavi, vyrovnávací gól dal Rajnoch

17. 10. 2021

Cenný bod za remízu 1:1 brali trutnovští fotbalisté z nedělního utkání Divize C v Čáslavi. Na hřišti soupeře, který se pohybuje v popředí tabulky, prohrávali od 15. minuty, ale po přestávce se jim podařilo vyrovnat zásluhou premiérové trefy v trutnovském dresu Marka Rajnocha. V dalším kole hráči MFK nastoupí doma proti Kosmonosům.

Trutnovský tým poprvé v sezoně odehrál zápas, který skončil dělbou bodů. Podle trenéra Miloše Dvořáka to tak být ale nemuselo a hosté mohli pomýšlet i na vítězství. V Čáslavi zanechali dobrý dojem. „Myslím, že jsme celý zápas byli lepším mužstvem, akorát finální fáze je taková ta naše bolístka. Bohužel situace špatně řešíme, jinak bychom těch gólů stříleli víc,“ poznamenal kouč MFK.

Hosté museli před utkáním řešit problémy se sestavou, ze které vypadli kapitán Petr Zieries a pravý bek Jaroslav Balcar. Navíc v úvodu druhého poločasu musel kvůli zranění z konce první půle střídat další obránce Tomáš Kraus. Z klasické obranné lajny tak zůstal v defenzivě už jen Matěj Mařas. Za Krause vyběhl na hřiště dorostenec Martin Sapár, který si odbyl áčkařskou premiéru v mistrovském utkání. „Myslím, že se toho zhostil velice dobře,“ chválil mladíka trenér Dvořák.

Trutnováci prohrávali v Čáslavi od 15. minuty, kdy domácí skórovali po jediné pořádné akci za první poločas. Po centru se hlavičkou přes celou šířku brány prosadil Hejný. S hosty inkasovaný gól ale nijak nezacloumal, počínali si aktivněji, drželi balón, měli více ze hry, jen tomu chybělo gólové zakončení. To přišlo krátce po zahájení druhé půle.

V domácí šestnáctce se přes dva protihráče uvolnil Marek Rajnoch a levačkou k protilehlé tyči poslal míč do sítě. Stav 1:1 se pak už do konce zápasu nezměnil. „Domácí tam měli jen pár standardek, zatímco my jsme zlobili pořád a těch možností, abychom zápas rozhodli, jsme měli víc. Ale bod je dobrý. Kluky musím pochválit, jak zápas odmakali,“ uzavřel trenér Miloš Dvořák.

Čáslav – Trutnov 1:1 (1:0)

Góly: 16. Hejný – 53. Rajnoch.
Rozhodčí: Bednář – Zita, Mach.