-2°

Trutnov hořel v obraně a dostal lekci z produktivity od Kosmonos

24. 10. 2021

Trutnov hořel v obraně a dostal lekci z produktivity od Kosmonos 37 snímků
Poslední domácí utkání podzimní části sezony fotbalistům Trutnova nevyšlo. Hráči MFK podlehli v sobotu Kosmonosům 1:4. V dresu hostujícího celku se na porážce Dvořákova týmu podílel hattrickem útočník Aleš Kohout. Čestný trutnovský úspěch zaznamenal až v závěru Petr Holubec.

„Bohužel zápas se mi bude hodnotit špatně, protože nám vůbec nevyšel. Soupeř nás předčil ve všech činnostech,“ přiznal domácí kouč Miloš Dvořák. Hosté byli podle něj výborně organizovaní, trpěliví, dobře bránili a z bloku vycházeli do rychlých brejků. „A navíc pokaždé, když se dostali k naší brance, tak z toho dokázali dát gól. Upozorňoval jsem na to, že oba hrotoví hráči soupeře jsou výborní,“ doplnil, že jim soupeř udělil lekci z produktivity.

Domácí prohrávali od 10. minuty, kdy se balón v trutnovské šestnáctce dostal ke Kohoutovi, který střílel po zemi z hranice penalty – 0:1. Ve 30. minutě si opět v domácím vápně odražený míč našel Mašek a pálil k tyči – 0:2. Trutnovští trenéři pak zkusili do druhého poločasu udělat změny v sestavě, ale efekt to nepřineslo.

Naopak v 57. minutě fotbalisté Kosmonos předvedli hezkou a rychlou kombinaci, na jejímž konci Kohout v samostatném úniku obstřeloval Kobose – 0:3. A za dalších šest minut se hostující útočník ocitl v podobné situace, opět nezaváhal a zkompletoval hattrick – 0:4.

Jediný domácí úspěch v utkání přišel až v 88. minutě z kopačky Petra Holubce, který trefil odkrytou branku Kosmonos, když předtím gólman Hartych hasil situaci vyběhnutím za šestnáctku.

„Myslím, že jsme hodně propadávali v defenzivě, v útoku jsme klasicky hráli to naše „po vápno“, málo jsme je napadali a nebyli agresivní,“ dodal kouč Miloš Dvořák. Divizní podzim Trutnov uzavře za týden v neděli zápasem v Hlinsku.

Trutnov – Kosmonosy 1:4 (0:2)

Branky: 88. Holubec – 10., 57. a 63. Kohout, 30. Mašek.
Rozhodčí: Zita – Starý, Kvaček.