Sobota

16. října 2021

Trutnov neudržel poločasové vedení, v Kolíně prohrál 2:4

3. 10. 2021

Dvě porážky zaznamenali tento týden divizní fotbalisté Trutnova. V úterním předehrávaném 15. kole na domácím trávníku podlehli Libši 0:1 a neuspěli ani dnes v Kolíně, kde sice hosté po dvou gólech Horčičky v poločase vedli 2:1, ale z utkání nakonec odešli poraženi 2:4. V tabulce tým trenéra Miloše Dvořáka klesnul na 13. místo. V dalším utkání vyzve doma Letohrad.

„Je škoda té domácí porážky s Libší, měli jsme ten zápas ukočírovat lépe. Teď s Letohradem už zase budeme v pozici, že musíme vyhrát,“ vrátil se trutnovský kouč k úterní prohře, o které rozhodl v 76. minutě Lohoyda.

Do nedělního zápasu v Kolíně hosté nevstoupili šťastně, kdy si po centru z levé strany Zieris srazil míč do branky. Tento moment však s trutnovským celkem nijak nezacloumal a naopak netrvalo to dlouho a hráči MFK se radovali z vyrovnání. Holubec krásně vysunul Horčičku, který skóroval po kličce brankáři.

Ten samý hráč se potom pět minut před koncem úvodní půle postaral o to, že se hosté ujali vedení. Tentokrát to bylo po kombinaci se Slavíkem, který mu prostrčil míč do nájezdu a pak s rukama nahoře už jen čekal, až jeho spoluhráč vstřelí gól. A Horčička ho nezklamal, s přehledem poslal míč kolem brankáře do sítě.

Dobře rozehraný zápas však Trutnov na horké kolínské půdě k zisku bodů nedovedl. Domácí totiž po přestávce třemi góly výsledek otočili. V 51. minutě po dlouhém autovém vhazování do šestnáctky vyrovnal Vojta na 2:2. A rozhodující úsek zápasu přišel mezi 76. a 77. minutou, kdy hosté dvakrát inkasovali. Nejprve se za domácí trefil z přímého kopu Šlehofer a vzápětí po rychlém brejku skóroval Sodoma. Trutnov se po tomto dvougólovém direktu už na odpověď nezmohl.

„První poločas byl z naší strany výborný, i přestože jsme do utkání vstoupili tím způsobem, že jsme hned prohrávali. Okamžitě jsme se ale zvedli, dali jsme dva góly a ještě několikrát jsme šli sami na branku. Kdyby první poločas skončil třeba 3:4, nikdo by se nemohl divit. Bohužel ve druhém poločase byla škoda, že jsme neudrželi naše vedení déle, domácí by pak určitě byli víc nervózní. Po vyrovnání to ale na nás začali valit, dobře nás napadali a my se dostávali pod tlak, kterému jsme podlehli. Hru jsme pak chtěli oživit ještě nějakými střídáními, ale soupeř už měl zápas pod kontrolou,“ hodnotil duel trenér Miloš Dvořák.

Kolín – Trutnov 4:2 (1:2)

Góly: 2. vlastní (Zieris), 51. Vojta, 76. Šlehofer, 77. Sodoma – 9. a 40. Horčička.
Rozhodčí: Doubek – Rouček, Kolátor.
Bez karet.
Diváci: 135.
MFK Trutnov: Šťastný – Balcar, Zieris, Kraus, Mařas – Jirousek (52. Brejcha), Holubec (72. Rajnoch), Horčička, Knap, Štěpánek (80. Valášek) – Slavík (80. Čech).

Dvůr Králové – Velké Hamry 1:1 (0:0). Góly: 81. Hruška z pen. – 90. Žitka z pen.
Benátky – Náchod 4:0
Letohrad – Horky 5:0
Kosmonosy – Kutná Hora 6:3
Libiš – Poříčany 3:0
Čáslav – Tochovice 1:0
Hlinsko – Vysoké Mýto 2:1

1. Vysoké Mýto 9 0 2   34:8   27
2. Kolín 8 2 1   32:16   26