12°

Góly Holubce a Slavíka v závěru přinesly první výhru v sezoně

23. 8. 2021

Góly Holubce a Slavíka v závěru přinesly první výhru v sezoně 48 snímků
První body a vítězství v sezoně slaví fotbalisté Trutnova. Dočkali se ve 4. kole na domácím hřišti, kde porazili v sousedském derby Náchod 2:0 po gólech v závěru utkání. V 82. minutě skóroval Petr Holubec a pečeť na výhru narazil v 88. minutě Jakub Slavík. V divizní tabulce skupiny C tým trenéra Miloše Dvořáka opustil poslední místo a je čtrnáctý. V dalším zápase zajíždí v neděli do Poříčan.

„Po třech porážkách jsme nutně potřebovali vyhrát a myslím si, že po výkonu, jaký tým předvedl, jsme si tři body i zasloužili,“ chválil po utkání domácí trenér Miloš Dvořák. „Už v prvním poločase jsme si dokázali vytvořit brankové příležitosti, ale bohužel se stav ještě neměnil. Po pauze jsme na chvíli vypadli z role, ale postupně jsme se do hry vraceli a nakonec nám ke gólu pomohla velká chyba hostujícího brankáře,“ dodal kouč.

Náchodský gólman Baláž osm minut před koncem zápasu nezvládl lehkou rozehrávku po trutnovském nakopnutém míči a před hranicí velkého vápna „namazal“ balón přímo proti nohám dobíhajícího Holubce. Trutnovský kanonýr nezaváhal. Navíc předvedl i krásné zakončení a brankáře chladnokrevně přehodil. V 88. minutě pak podobným technickým obloučkem pro změnu vyslal do úniku Slavíka a domácí útočník prostřelil Baláže.

Radost trutnovských fotbalistů i diváků byla veliká. „Fanouškům patří velký dík za skvělou podporu z hlediště, naše vítězství je zcela zasloužené,“ konstatoval trenér Miloš Dvořák.

Trutnov – Náchod 2:0 (0:0)

Góly: 82. Holubec, 88. Slavík.
Rozhodčí: Pánek.
ŽK: 5:2.
Diváci: 200.
Sestava Trutnova: Kobos – Balcar (72. Metlický), Zieris, Mařas, Zezula – Štěpánek (81. Valášek), Knap, Holubec, Brejcha (86. Jirousek) – Rajnoch, Slavík.

Čáslav – Dvůr Králové 4:2 (3:1). Góly: 5., 6. a 13. Hannich, 55. Ronovský – 22. Vitebský, 58. Vrljičak
Kosmonosy – Benátky 1:3
Horky – Poříčany 3:1
Tochovice – Vysoké Mýto 0:6
Letohrad – Velké Hamry 2:1
Hlinsko – Libiš 3:0
Kolín – Kutná Hora 7:1

1. Vysoké Mýto 4 0 0   17:1   12
2. Benátky 3 0 1   10:3   9