14°

12°

Poříčany – Trutnov 1:3, dvougólový Slavík a druhá výhra v řadě

31. 8. 2021

Fotbalisté Trutnova uspěli v 5. kole Divize C na hřišti v Poříčanech. Hosté zvítězili 3:1 po dvou trefách útočníka Jakuba Slavíka a Josefa Zezuly.

„Jsem rád, že jsme navázali na domácí vítězství a tím jsme odčinili předešlou porážku se Dvorem,“ nechal se po utkání slyšet trutnovský kouč Miloš Dvořák. Nedělní vítězství považuje za zasloužené, protože hosté byli po celý zápas lepším týmem. „Akorát v určitých fázích utkání nás domácí chtěli dostat pod tlak nakopávanými míči na vysoké hráče, ale s těmito situacemi si celá naše obrana včetně brankáře poradila,“ dodal.

Trutnovští fotbalisté v prvním poločase soupeře nepustili do vážnější šance. A naopak hned svou první v 25. minutě využili. V tandemu si naběl do volného prostoru Zezula a krásným centrem do šestnáctky vybídl ke gólové hlavičce Slavíka – 0:1.

„Ve druhém poločase domácí zjednodušili hru, nakopávali balóny, zatímco my jsme se snažili hrát pořád po zemi,“ poznamenal Miloš Dvořák. Trutnovu se v 56. minutě podařilo odskočit do dvougólového náskoku. Opět prosadil Slavík, který dostal průnikovou přihrávku a překonal brankáře Malíka – 0:2. Jenže o chvíli později fauloval ve vápně Zezula a domácí Petr z penalty snížil na 1:2. „Byl to trošku zbytečný gól, dalo se to řešit jinak. Po inkasované brance jsme se ale zase zvedli a o vítězství jsme se nenechali připravit,“ uvedl trenér Dvořák.

Domácí ve snaze vyrovnat začali postupně otevírat hru a hostům se nabízel prostor k brejkům. Jeden z nich využil v 84. minutě Zezula – 1:3. Po výhře nad Náchodem si hráči MFK připsali další tři body a v tabulce poskočili na 10. místo. V sobotu od 17 hodin trutnovští fotbalisté přivítají doma Vysoké Mýto.

Poříčany – Trutnov 1:3 (0:1)

Góly: 63. Petr – 25. a 56. Slavík, 84. Zezula.
Rozhodčí: Mrkáček – Linhart, Bohata.