10°

Zpackaný závěr. Trutnov neudržel vedení a prohrál po gólu z penalty

6. 9. 2021

Zpackaný závěr. Trutnov neudržel vedení a prohrál po gólu z penalty 36 snímků
Dva inkasované góly v závěru zápasu vnesly v neděli zklamání do řad trutnovských fotbalistů. V utkání 6. kola Divize C svěřenci Miloše Dvořáka sahali po vítězství, zbývalo jen osm minut do konce a vedli 1:0 díky brance Krause. Jenže pak hosté z Vysokého Mýta výsledek otočili, vítěznou branku vstřelili v 89. minutě z pokutového kopu a domácí zůstali bez bodů.

Po dvou výhrách v řadě měli hráči MFK nadosah i třetí nad silným soupeřem, ovšem nepovedlo se jim dobře rozehraný duel dotáhnout do vítězného konce. Po bezbrankovém prvním poločase poslal Trutnov do vedení obránce Kraus, který přesnou hlavičkou zužitkoval do prostoru hezky rozehranou standardní situaci Jirouska.

Stav 1:0 pak drželi domácí až do 83. minuty, kdy nenápadná hostující kombinace vyústila v šestnáctce ve střelu Hrubého do tyče a odražený míč dopravil do sítě Šumský. Ještě větší šok pro domácí přišel ale dvě minuty před koncem. Opět u toho byl Hrubý, který ve vápně dobíhal zdánlivě ztracený míč a brankář Šťastný ho „sestřelil“. Penalta! Tomášek se z ní nemýlil a míč uklidil prudkou střelou po zemi k tyči – 1:2.

Hosté zaznamenali šestou výhru v šestém zápase, zatímco trutnovští fotbalisté po šesti kolech mají na kontě šest bodů a patří jim dvanáctá příčka. K dalšímu utkání nastoupí v sobotu dopoledne na hřišti Kutné Hory.

Trutnov – Vysoké Mýto 1:2 (0:0)

Góly: 52. Kraus – 83. Šumský, 89. Tomášek z pen.
Rozhodčí: Zoufalý – Vnuk, Vitvar.