12°

14°

Trutnov nestačil na Velké Hamry ani doma, loučil se s gólmanem i masérem

30. 3. 2022

Trutnov nestačil na Velké Hamry ani doma, loučil se s gólmanem i masérem 47 snímků
Na podzim prohra 1:6, na jaře 1:3. Fotbalisté Trutnova v soubojích proti Velkým Hamrům nezískali v letošní divizní skupině C ani bod. V sobotním utkání na domácí umělce de facto tři góly soupeři darovali a skórovali až v samém závěru utkání, kdy vymetl šibenici hostující branky Marcel Štěpánek.

V trutnovské bráně stál Petr Kobos, který se stal pro jarní část jedničkou týmu. S Honzou Šťastným, dlouholetou oporou klubu, se vedení MFK slavnostně rozloučilo právě před sobotním zápasem. Dvaačtyřicetiletý gólman ale kariéru ještě nebalí a pokračuje v týmu České Skalice hrající krajský přebor.

„Šťása“ však nebyl jedinou legendou, komu v sobotu předseda klubu Zdeněk Matěna, ekonomický manažer Jiří Ticháček, trenér Miloš Dvořák a kapitán Petr Holubec děkovali za dlouholetou činnost. Masér Karel Nývlt toho pro trutnovský klub udělal také hodně a dostalo se mu rovněž hezké ocenění.

To už se ale nedá říct o výkonu týmu v utkání proti Velkým Hamrům. Trutnov nenavázal na úspěšné derby ve Dvoře a prohrál 1:3. Dva góly domácí inkasovali v prvním poločase, kdy v 15. minutě po nepovedené obranné hlavičce skóroval střelou zpoza vápna Krejčík. A ještě větší kiks vyrobili hráči MFK v 38. minutě poté, co namazali míč do běhu Žitkovi a ten střílel do prázdné brány, protože gólman Kobos předtím hasil útočnou situaci soupeře a ještě se do brány nestihl vrátit.

Potřetí míč v domácí síti skončil v 78. minutě po proměněné penaltě Linky nařízené po faulu Turnera. Trutnov korigoval porážku dvě minuty před koncem nádhernou střelou Štěpánka, který ji zakroutil do šibenice.

„Bohužel jsme výsledkově ani výkonnostně nenavázali na vítězné derby ve Dvoře. Ačkoliv jsme ale nehráli dobře, hlavně za stavu 0:1 jsme si vypracovali tři gólové příležitosti, které prostě musíme proměňovat. Místo toho jsme soupeři krátce před pauzou doslova nabídli druhou branku. Hosté se u nás představili jako kvalitní tým. Šance, co měli, proměnili. Jejich vítězství je zasloužené,“ uvedl trenér Trutnova Miloš Dvořák.

V sobotu od půl páté trutnovský tým čeká sousedské derby na hřišti Náchoda, který se o víkendu výhrou v Horkách odpoutal z posledního místa tabulky.

Trutnov – Velké Hamry 1:3 (0:2)

Góly: 88. Štěpánek – 15. Kamil Krejčík, 38. Žitka, 78. Linka z pen.
Rozhodčí: Depeš – Jansa, Klír.
ŽK: 3:2 (65. Macek, 77. Turner, 90. Štěpánek – 48. Kozák, 73. Krejčík).
Diváci: 150.
MFK Trutnov: Kobos – Turner (83. J. Herout), Balcar, Müller (55. J. Slavík), Macek – M. Knap – Marcel Štěpánek, P. Holubec, Horčička, Brejcha (83. Metlický) – Rajnoch (73. Jirousek).

Letohrad – Dvůr Králové 2:1 (1:0). Góly: 18. Zbudil, 50. Kabourek – 91. Vitebský
Kutná Hora – Vysoké Mýto 1:4
Kosmonosy – Libiš 3:0
Tochovice – Poříčany 5:1
Horky – Náchod 0:1
Čáslav – Benátky 2:1
Kolín – Hlinsko 5:0

1. Kolín 13 4 1   54:21 43
2. Vysoké Mýto 13 2 3   46:15 41