29. listopadu 2022

Fotbalisté Trutnova sbírají body a polepšili si v boji o záchranu

27. 4. 2022

Fotbalisté Trutnova sbírají body a polepšili si v boji o záchranu 43 snímků
Třikrát v řadě bodovali, z toho dvakrát vyhráli doma a ten bod si přivezli ze hřiště druhého celku tabulky. Trutnovským fotbalistům se momentálně v Divizi C daří. V sobotu tým Miloše Dvořáka porazil Kutnou Horu 2:0. Oba góly zařídil útočník Jakub Slavík. Brankář Matěj Hofírek vychytal svou první divizní nulu.

Dvacetiletý gólman si premiéru mezi divizními tyčemi odbyl v minulém kole ve Vysokém Mýtě, kde v 78. minutě musel vystřídat zraněného Petra Kobose. V napínavém závěru utkání s šestiminutovým nastavením gól nepustil a přispěl k cennému bodu za remízu 1:1. „Soupeř byl lepší na míči, ale my jsme hráli dobře v obranné fázi. Nevzdali jsme se ani, když jsme dostali branku,“ chválil tým trenér Dvořák. Autorem vyrovnávací trefy byl v 70. minutě Marcel Štěpánek, který po čtyřech minutách odpověděl na gól Ujce.

V sobotním utkání proti Kutné Hoře, kdy se poprvé v Trutnově hrálo na přírodní trávě, čekal domácí soupeř z opačného pólu tabulky. Předposlední tým odolával pod Krkonošemi hodinu. Pak ovšem Knap přihrávkou mezi beky oslovil rozeběhnutého Štěpánka, který naservíroval přihrávkou na zadní tyč gól Slavíkovi. O sedm minut později se domácí útočník prosadil podruhé, kdy skóroval po rohovém kopu Holubce.

Trutnov si sedmibodovou šňůrou v řadě polepšil v tabulce na 27 bodů, a přestože stále zůstává v pásmu sestupem ohrožených týmů, dýchá se nyní hráčům MFK mnohem lépe. V sobotu je čeká důležitý záchranářský souboj v Tochovicích.

Trutnov – Kutná Hora 2:0 (0:0)

Góly: 61. a 68. Slavík.
Rozhodčí: Braun – Drábek, Mach. ŽK: 2:2 (43. Knap, 59. Horčička – 88. Marek, 88. Prokůpek).
Diváci: 140.
MFK Trutnov: Hofírek – Müller, Zieris, Macek – Štěpán, Knap, Holubec (70. Jirousek), Zezula – Horčička (83. Balcar), Rajnoch (64. Brejcha), Slavík.

Libiš – Dvůr Králové 3:0
Kosmonosy – Náchod 4:1
Horky – Tochovice 0:3
Letohrad – Vysoké Mýto 3:1
Čáslav – Poříčany 3:1
Hlinsko – Velké Hamry 1:2
Kolín – Benátky 2:1