29. listopadu 2022

Trutnov nezačal dobře, ale pak proti Poříčanům předvedl obrat

9. 4. 2022

Trutnov nezačal dobře, ale pak proti Poříčanům předvedl obrat 39 snímků
Fotbalisté Trutnova porazili ve 20. kole Divize C na domácím hřišti Poříčany 3:1. V utkání sice inkasovali jako první, ale ještě v úvodním poločase trefami Horčičky a Zezuly výsledek otočili. Po přestávce přidal třetí branku Holubec a několik dalších velkých šancí svěřenci trenéra Miloše Dvořáka zahodili.

Dvě prohry v řadě s Velkými Hamry a Náchodem postavily trutnovské fotbalisty do pozice, že případná další ztráta by byla hodně nepříjemná. Poříčany na podzim ovšem Trutnovští přehráli 3:1 a stejný výsledek zopakovali i v jarní odvetě.

„Utkání jsme začali dobře. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Jenomže potom jsme soupeře pustili do jedné situace, kterou jsme nevyřešili, dostali jsme gól a totálně jsme vypadli ze zápasu,“ uvedl domácí kouč Miloš Dvořák.

Ve 27. minutě se v trutnovské šestnáctce balón odrazil proti noze Jandy a ten prostřelil Kobose. Hned na to měli hosté dvě další obrovské příležitosti, ale domácí gólman je vychytal. „Za to mu všichni musíme poděkovat,“ zdůraznil trenér Dvořák.

Zpět do zápasu pak pomohlo domácím ve 33. minutě zaváhání poříčanských obránců. Horčička se díky tomu dostal do samostatného úniku, který zakončil střelou k tyči.

A za dalších sedm minut Trutnov už vedl. A byla to kombinace par excellence!

Zezula vhodil aut na Holubce, jenž mu míč vrátil a levonohý záložník vzápětí míč vyvezl do středu, kde balón předal Horčičkovi, který z první hrál do šestnáctky na Slavíka. Trutnovský útočník s obráncem na zádech míč skvěle sklepnul za sebe, kam už si mezitím nabíhal Zezula a hráč, který celou akci zahájil, sám před brankářem nezaváhal. Vše se odehrálo za devět sekund!

„Když jsme přečkali ty dvě velké šance soupeře, zase jsme se zvedli. Byli jsme víc na míči a začali jsme soupeře na hřišti nahánět. Zaslouženě se nám podařilo výsledek otočit,“ poznamenal k obratu Miloš Dvořák.

Ve druhém poločase na hřišti dle názoru domácího trenéra existovalo pouze jedno mužstvo. „Na hřišti jsme byli jen my. Jako jsme v prvním poločase od soupeře mohli dostat dvě tři branky, tak ve druhé půli jsme naopak my mohli minimálně tři čtyři góly přidat. To, co jsme zahazovali, bylo až trestuhodné, ale prostě to je fotbal,“ řekl kouč Trutnova.

Proměnit dokázali fotbalisté MFK jednu šanci. Rychlý protiútok Horčičky a Zezuly zakončil pohotově krásnou střelou z vápna Holubec. „Ke zlepšení našeho výkonu ve druhém poločase pomohla i trochu ostřejší domluva v kabině. Kluci si pak opravdu na hřišti mákli a hráli dobře. Za druhý poločas jim musím poděkovat,“ nechal se slyšet Miloš Dvořák.

V dalším kole za týden v sobotu čeká Trutnov souboj na hřišti divizního lídra ve Vysokém Mýtě.

Trutnov – Poříčany 3:1

Góly: 33. Horčička, 40. Zezula, 71. Holubec – 27. Janda.
Rozhodčí: Papežík – Stieber, Schmeiser.
ŽK: 2:0 (Macek, Horčička)
Diváci: 110.
MFK Trutnov: Kobos – Müller, Zieris, Macek – Štěpánek (74. Balcar), Knap, Holubec, Zezula – Horčička (84. Turner), Slavík (80. Rajnoch), Brejcha (84. Jirousek).

Kosmonosy – Dvůr Králové 3:4 (2:2). Góly: 8. Mašek, 9. a 54. Kohout – 19. Podzimek, 30. a 55. Krejčík, 79. Vitebský
Horky – Vysoké Mýto 0:1
Letohrad – Náchod 0:0