Pondělí

4. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fotbalový turnaj školek vyhrály poprvé v historii polské děti

21. 5. 2022

Fotbalový turnaj školek vyhrály poprvé v historii polské děti 0 snímků
Tradiční fotbalový turnaj trutnovských mateřských škol, který pořádá MŠ Srdíčko a SK HSM, se odehrál v pátek na hřišti v Horním Starém Městě. Jednalo se již o 24 ročník a poprvé v historii se do turnaj zapojili i malí fotbalisté ze zahraničí – polských školek Lubawky a Krzeszówa. A právě děti z Krzeszówa ovládly letošní ročník.

Celkem se na hřišti utkalo devět týmů malých nadšených fotbalistů. Krásné počasí a úžasná atmosféra, kterou vytvořili diváci – malí fandové z mateřských školek a samozřejmě i rodiče, motivovala fotbalisty k neuvěřitelným výkonům.

Všechny děti byly odměněny a každý tým obdržel i pohár. Letos medaile zacinkaly na krku fotbalistů z mateřských školek Krzeszówa, Kulíška a Lubawky.

Tento rok oslavil významné životní jubileum 80 let jeden ze zakládajících členů této krásné sportovní akce pro děti a dlouholetý funkcionář SK HSM Milan Groh, jenž na turnaji obdržel pamětní plaketu.

„Jsme rádi, že jsme mu mohli právě tady a spolu s dětmi poděkovat za jeho celoživotní práci a nadšení pro sport,“ uvedla vedoucí učitelka MŠ Srdíčko. „Velké díky patří také všem pedagogům a rodičům, kteří se dětem věnují a vedou je k lásce k pohybu, ale i organizátorům a rozhodčím, bez kterých by nebylo možné tuto akci uspořádat,“ dodala.

Pořadí turnaje:

1. MŠ Krzeszów
2. MŠ Kulíšek
3. MŠ Lubawka
4. MŠ Stonožka
5. MŠ Dráček
6. MŠ Srdíčko
7. MŠ Kytičky
8. MŠ Pohoda
9. MŠ Klíček

Individuální ocenění:

nejlepší hráč: Michal Sigl (MŠ Srdíčko)
nejlepší střelec: Leon Kwiatkowski (MŠ Lubawka)
nejlepší brankař: Ksawery PIekarczyk (MŠ Krzeszow)
největší bojovník: Maxim Novotný (MŠ Kulíšek)
Miss turnaje: Amálie Bludská (MŠ Kytičky)

(bog, tz-rvi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová, Radomíra Viková