19°

19°

Trutnov dobyl Letohrad. Odježděný zápas, chválil trenér

24. 5. 2022

Fotbalisté Trutnova dali zapomenout na týden starý domácí debakl od Kolína (0:5) a v sobotu vyhráli na půdě Letohradu 2:1. V utkání 26. kola Divize C všechny branky padly v prvním poločase. Vítěznou trefu zaznamenal ve 43. minutě kapitán Petr Zieris. „Kluky musím pochválit, protože to byla jízda,“ prohlásil trenér MFK Miloš Dvořák.

Po pěti zápasech v řadě, kdy bodovali, museli víkend předtím trutnovští fotbalisté skousnout hořkou pilulku v podobě těžkého direktu od kolínského lídra tabulky. Ačkoliv ještě deset minut před koncem zápasu prohrávali jen 0:1. Pak ale čtyřikrát inkasovali. „Trošku jsme se sesypali. Celý zápas jsme se svým způsobem bránili. Kluci běhali bez balónu, ale docela dobře, bohužel konec nám nevyšel,“ vrátil se ještě kouč Dvořák k prohře 0:5 s vedoucím celkem soutěže.

V Letohradu dopadlo utkání pro trutnovské mužstvo mnohem lépe. „Soupeř má určitě svoji kvalitu, hlavně pokud hraje doma, takže velká spokojenost. Klukům musím poděkovat, byl to odježděný zápas,“ řekl hostující lodivod.

Trutnov, který na začátku zápasu přežil dvě domácí šance, poslal do vedení ve 13. minutě Jakub Slavík, kterého milimetrovým centrem po individuální akci našel v šestnáctce Zezula, a trutnovský útočník vstřelil svůj šestý gól v sezoně. Letohrad vyrovnal také po centrovaném míči vápna. Střelu prvního zakončujícího hráče Kobos ještě vykopl, ale s pohotovou dorážkou Počtýnského už nemohl nic dělat.

Vítězný gól zápasu padl ve 43. minutě. Brejcha nakrátko rozehrál rohový kop na Štěpánka, jehož centr prošel skrz celé vápno až na zadní tyč, kam si zabíhal Petr Zieris a pohodlně skóroval.

„Musím říct, že naše hra dopředu dnes byla výborná. V defenzivě jsme sice měli nějaké mezírky, ale konečně jsme dobře drželi blok, jak vždycky chceme, a vyráželi jsme do brejků,“ poznamenal trenér Miloš Dvořák.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Hostující defenzíva šlapala jako dobře namazaný stroj. Jen v útoku tomu chybělo ze strany Trutnova přidat pojišťující gól. A tak málem v poslední minutě přišel trest, ovšem hosty zachránilo břevno a díky tomu se v tabulce posunuli na osmé místo právě za Letohrad.

V dalším zápase fotbalisté MFK nastoupí v sobotu doma od 17 hodin.

Letohrad – Trutnov 1:2 (1:2)

Góly: 27. Počtýnský – 13. Slavík, 43. Zieris.
Rozhodčí: Vnuk – Fišer, Rychtář.
ŽK: 1:3 (80. Šplíchal – 49. Macek, 82. Knap, 84. Štěpánek)