13°

13°

Trutnov má další výhru. V Tochovicích udeřil na začátku a konci poločasu

1. 5. 2022

Vítězství 2:1 na hřišti Tochovic vybojovali fotbalisté Trutnova ve 23. kole Divize C a bodovali už ve čtvrtém zápase v řadě. Góly hostů stříleli hned na začátku zápasu Patrik Brejcha a před pauzou Marcel Štěpánek. „Jsou to pro nás obrovsky důležité body,“ nechal se slyšet trenér Trutnova Miloš Dvořák. Hráči MFK si polepšili v tabulce na 30 bodů a poskočili na osmé místo.

Brzký ranní budíček a daleká cesta do více než 220 kilometrů vzdálených Tochovic, které leží kousek pod Příbramí a kde se v sobotu hrálo už od čtvrt na jedenáct, nijak neovlivnily vstup hostů do utkání. Ba naopak. Ve 4. minutě trutnovským hráčům vyšla kombinace od postranní čáry do šestnáctky, kam vběhl Patrik Brejcha a s přehledem skóroval střelou na zadní tyč.

„Úvodní pasáž zápasu nám opravdu vyšla. Dobře jsme kombinovali a utkání měli pod kontrolou,“ potvrdil Miloš Dvořák. „Bohužel pak nám hru trošku narušilo nucené střídání Víti Horčičky,“ dodal. Mladý ofenzivní plejer, v letošním ročníku autor sedmi gólů, musel ve 13. minutě odstoupit ze hry kvůli výronu kotníku.

Domácí dokázali této situace využít a v 19. minutě vyrovnali. Prosadil se jejich nejlepší hráč zápasu Jiří Vlček. Na hranici šestnáctky se elegantně otočil kolem obránce a následně poslal nechytatelnou ránu pod břevno branky, kterou opět střežil mladík Hofírek. „Péťa Kobos už sice seděl na lavičce, ale ještě nebyl stoprocentně připravený. Uvidíme, jak bude vypadat v dalších dnech, ale netlačíme na pilu, protože Matěj si zatím počíná velice dobře,“ poznamenal trenér.

Vedení zpět si vzal Trutnov na konci prvního poločasu. Po nákopu z hloubi pole svedl na půlící čáře souboj o míč Marcel Štěpánek. Z druhé strany hřiště domácí gólman Beran vyhodnotil situaci tak, že proti balónu vyrazí, Štěpánek byl ovšem u míče rychleji, píchnul si ho kolem do běhu a z úhlu trefil prázdnou bránu – 1:2.

Ve druhém poločase se podle trenéra Dvořáka utkání odvíjelo tak, že domácí se snažili Trutnov dostat pod tlak delšími balóny za obranu. S těmi si však hosté věděli rady a vyráželi do brejků. „Měli jsme tam několik pro nás typických akcí. Kdybychom situace 4 na 2 nebo 4 na 3 vyřešili lépe, mohli jsme přidat ještě nějakou další branku a nemuseli jsme se pak v závěru klepat, aby domácí z něčeho nevyrovnali,“ prohlásil hostující kouč.

Trutnovští ale těsný náskok udrželi a zvítězili ve třetím ze čtyř posledních zápasů. V dalším kole nastoupí v sobotu 7. května od 17 hodin doma proti týmu, který je v tabulce poslední - Horky nad Jizerou.

Tochovice – Trutnov 1:2 (1:2)

Góly: 19. Vlček – 4. Brejcha, 39. Štěpánek.
Rozhodčí: Talpáš – Jati, Šmat.
ŽK: 0:3 (86. Slavík, 88. Knap, 90. Brejcha).
Diváci: 150.
MFK Trutnov: Hofírek – Macek, Zieris, Müller (84. Mařas) – Štěpánek, Knap, Holubec (72. Jirousek), Zezula – Slavík, Horčička (13. Balcar), Brejcha.

Dvůr Králové – Benátky 0:0
Vysoké Mýto – Čáslav 1:1
Kutná Hora – Letohrad 0:2