13°

Trutnov zahazoval šance. S posledním bral doma bod za remízu 1:1

9. 5. 2022

Trutnov zahazoval šance. S posledním bral doma bod za remízu 1:1 45 snímků
Fotbalisté Trutnova natáhli v divizní skupině C svou neporazitelnost na pět zápasů v řadě. V sobotním 24. kole však toužili po větším bodovém zisku, než jednom bodu za remízu 1:1 v duelu s posledními Horkami nad Jizerou. Trutnov v utkání poslal do vedení Marek Rajnoch. Hosté vyrovnali v poslední minutě prvního poločasu zásluhou Michala Pánka. I přes velké šance ve druhé půli domácí nedokázali strhnout vítězství na svou stranu.

„Je to pro nás samozřejmě ztráta, ale na druhou stranu každý bod je dobrý. I když tohle byl zrovna zápas s mančaftem, kdy se hraje takzvaně o šest bodů,“ mrzelo trochu trutnovského trenéra Miloše Dvořáka, že se jeho svěřencům nepodařilo skolit poslední tým tabulky. „Měli jsme spoustu gólových situací, které jsme špatně řešili. Z mého pohledu to bylo asi naše nejhorší jarní utkání. Nedařilo se nám tak, jak jsme chtěli,“ dodal.

Domácí se ujali vedení ve 23. minutě po akci Štěpánka, který vystihl nákop soupeře, potom pelášil s míčem přes půl hřiště, před vápnem přihrál do tandemu sprintujícímu Slavíkovi, který následně přihrávkou mezi beky oslovil na malém vápně Rajnocha a ten už měl vcelku jednoduchý úkol – 1:1.

Do podobného přečíslení se trutnovští fotbalisté hnali i v poslední minutě prvního poločasu, jenže soupeř se zmocnil míče a založil smrtící brejk. Ten odtáhl také sprintem přes půl hřiště Pánek a když byl tak dvacet metrů od Hofírkovy brány, vyslal nechytatelnou ránu, která „olízla“ břevno a skončila v síti. „Byl to opravdu pěkný gól,“ uznal i kouč Dvořák.

Po přestávce na hřišti hrálo pouze domácí mužstvo, hosté zahrozili jen jednou z přímého kopu. To Trutnov měl velké příležitosti. Spalovači byli Slavík, Brejcha i obránce Macek. „Byly to tisíciprocentní šance, které bychom měli proměnit,“ poznamenal Miloš Dvořák. „Klukům nelze upřít bojovnost a snahu, ale fotbalová kvalita nám tentokrát trochu chyběla. Je škoda, že se nám tu výhru nepodařilo urvat,“ dodal, ale ještě ocenil i výkon Horek, které zanechaly pod Krkonošemi dobrý fotbalový dojem. „Na to, že jsou poslední, se prezentovaly dobrou hrou.“

Trutnov je v tabulce na devátém místě a v příštím kole se představí opět doma, kde se pokusí natáhnout sérii neporazitelnosti na šest zápasů. Úkol to ale nebude lehký. Do Trutnova totiž v sobotu přicestuje lídr soutěž z Kolína. Utkání začíná v 17 hodin.

Trutnov – Horky nad Jizerou 1:1 (1:1)

Góly: 23. Rajnoch – 45. Pánek.
Rozhodčí: Blatný – Braun, Fojtík.
ŽK: 3:1 (66. Štěpánek, 70. Knap, 76. Zieris – 45. Pánek)
Diváci: 150.
MFK Trutnov: Hofírek – Macek, Zieris, Turner – Štěpánek, Holubec (67. Jirousek), Knap, Zezula – Brejcha (79. Valášek), Rajnoch (67. Balcar), Slavík.

Kolín – Dvůr Králové 2:0 (1:0). Góly: 32. Soběslav, 71. Čapek
Libiš – Náchod 5:0
Kosmonosy – Vysoké Mýto 2:2