29. listopadu 2022

-1°

Tři góly do poločasu a bylo hotovo! Trutnov se zaskvěl v Ústí nad Orlicí

8. 11. 2022

Další výhra venku. Už pátá! Fotbalisté Trutnova jsou v divizní skupině C aktuálně nejlepším týmem na hřištích soupeřů. Pomohlo jim k tomu sobotní vítězství v Ústí nad Orlicí 3:1, kde hosté všechny tři své góly – zásluhou Štěpánka, Slavíka a Čechoviče – zaznamenali už v prvním poločase. „Opět se tak potvrdilo, že se nám hraje lépe proti těžším soupeřům,“ nechal se slyšet trenér MFK Vladimír Marks. Před závěrečným podzimním kolem se Trutnov posunul v tabulce na páté místo.

Oba týmy už na sebe v letošní sezoně jednou narazily. V srpnu skončilo předkolo MOL Cupu v Horním Starém Městě jednoznačným vítězstvím loňského účastníka ČFL 4:0. O čtyři měsíce později se ovšem karty obrátily. „Byl to prakticky ten samý soupeř, měl tam pár nových kluků, ale jinak to byl stejný tým, takže je vidět, že jsme asi nějaký pokrok udělali,“ pochvaloval si kouč Marks po výhře, za kterou Trutnov vykročil už v prvním poločase.

Vlastně už na začátku zápasu, jelikož již v 10. minutě hosté vedli 2:0. „To se pak hraje dobře,“ naznačil Vladimír Marks. Hostům vyšli dvě akce po levé straně, odkud balón do šestnáctky vždy servíroval Zezula. V prvním případě přihrávka po zemi prošla skrz vápno až ke Štěpánkovi a podruhé usměrnil centr hlavou do sítě Slavík. „Neumím si to pořádně vysvětlit, ale přišlo mi, jako by na nás domácí nebyli připraveni, hráli jsme naši klasiku a oni pořádně nevěděli, kam dřív skočit,“ poznamenal trenér MFK.

Trutnov vyrukoval na soupeře asi v tom nejofenzivnějším složení, jakým disponuje. V základní sestavě měl jen dva „čistokrevné“ obránce Zierise a Macka. Hosté odehráli nejlepší poločas sezony, který ještě ve 35. minutě vylepšil třetí brankou Čechovič, jenž po spolupráci s Trávníčkem zakončil rychlý výpad do otevřené do obrany. „Dá se říct, že domácí do té doby neměli vůbec nic, hráli jsme fakt dobře. Měli jsme ještě další střely a šance,“ poukázal Marks a dodal, že mančaft svým výkonem navázal na druhý poločas zápasu s Hlinskem.

Po přestávce Trutnov počítal s náporem soupeře a chtěl úvodní čtvrthodinku přečkat bez inkasované branky. To se mu ale nepovedlo a poté, co chvíli předtím v obrovské šanci Slavíka vychytal Jech, snížil v 57. minutě hlavou po rohovém kopu Pinkava. Nicméně gól na 1:3 s vývojem utkání nijak neotřásl a hosté se o tři body připravit nenechali. „Hra se ve druhém poločase sice vyrovnala, ale troufnu si říct, že jsme měli zápas až do konce pod kontrolou a naprosto zaslouženě jsme vyhráli,“ prohlásil trenér Marks.

Fotbalisté Trutnova nyní mají před sebou poslední kolo podzimní části. V sobotu od 14 hodin nastoupí doma proti Benátkám nad Jizerou, kterým patří třetí místo. „Máme 22 bodů. Chtěli bychom ten podzim ještě před našimi fanoušky vylepšit a zároveň tak zakončit, nechci říct úspěšnou, ale docela slušně rozjetou sezonu,“ uzavřel Vladimír Marks.

Ústí nad Orlicí – Trutnov 1:3 (0:3)

Góly: 57. Pinkava – 4. Štěpánek, 10. Slavík, 35. Čechovič.
Rozhodčí: Jiříček – Ježek, Novotný.
ŽK: 2:1 (55. Chleboun, 70. Stránský – 79. Štěpánek).
Diváci: 150.
MFK Trutnov: Hampl – Macek, Zieris, Tobiáš – Štěpánek (84. Rajnoch), Knap, Trávníček (62. Turner), Zezula – Brejcha, Slavík (91. Balcar), Čechovič.

Dvůr Králové – Letohrad 0:5 (0:2). Góly: 15. Zbudil, 45.+2 Chládek, 48. Jiřánek, 74. Kabourek, 79. Šplíchal
Velké Hamry – Chrudim B 6:2
Náchod – Liberec B 1:1
Dobrovice – Nový Bydžov 1:0
Benátky – Brandýs 2:0
Hlinsko – Čáslav 5:0
Turnov – Vysoké Mýto 3:2

1. Liberec B 11 2 1 41:10 35
2. Hlinsko 10 0 4 31:23 30