Neděle

27. listopadu 2022

Mizerný začátek zhatil naděje Trutnova na body v Letohradu

10. 10. 2022

Špatný vstup do zápasu zapříčinil porážku trutnovských fotbalistů v Letohradu. V sobotním utkání 10. kola Divize C prohráli svěřenci trenéra Vladimíra Markse 2:3, když už od osmé minuty museli dohánět dvoubrankovou ztrátu. „Úvodních patnáct minut bylo naším suverénně nejhorším výkonem za strašně dlouhou dobu, co jsem viděl,“ konstatoval kouč MFK. Za Trutnov se střelecky prosadili Zezula a Trávníček.

Fotbalisté MFK v letošní sezoně už jednou o dva góly prohrávali. V Brandýse nad Labem dokázali otočit zápas z 0:2 na 4:2. Zopakovat tento kousek se jim ovšem v sobotu nepodařilo.

V Letohradu inkasovali góly ještě dříve než v Brandýse. Už ve 2. minutě trutnovská defenziva, ve které chyběli kvůli zranění Zieries a Mařas, propustila do šance Šplíchala, který prostřelil Hofírka. Uběhlo jen šest minut a autor úvodní branky zápasu se radoval podruhé, když se k němu odrazil míč a zpoza vápna opět nedal Hofírkovi šanci.

„Nevím, jestli to bylo z přístupu k zápasu, ale absolutně jsme zaspali začátek. Patnáct minut nám nic nefungovalo a jenom jsme koukali, co se bude dít a domácí nás za to dokonale potrestali. Nedá se říct, že by byli fotbalovější, ale prostě nás přetlačili a uběhali. My jsme v jediném souboji nebyli včas,“ zlobil se trenér Marks, kterého výkon týmu v úvodu utkání hodně zklamal. Hosté mohli prohrávat i vyšším rozdílem, ale zachránil je brankář Hofírek.

Trutnov na vývoj utkání musel reagovat, změnil rozestavení a postupně se jeho výkon zvedal. „Možná to bude znít trošku přehnaně, ale potom už jsme hráli jen my a domácí se až do konce zápasu bránili,“ poznamenal kouč MFK. Ve 21. minutě oživil trutnovské naděje na body Zezula, který si to namířil přímo do středu letohradské obrany, před vápnem si narazil míč se Štěpánkem a vystřelil pod břevno – 2:1. Vyrovnat mohl ještě v první půli Slavík, který měl dvě stoprocentní šance. Jednou ale trefil tyč a podruhé hlavičkoval nad.

Druhý poločas odstartoval Trutnov tlakem, ale v 51. minutě Turner při útočném snažení ztratil míč a domácí založili rychlý brejk. Situaci 3 na 3 vyřešili lépe než hostující trojice a Kabourek balón prakticky doklepával do odkryté brány. Fotbalisté MFK se pak ještě jednou vrátili do zápasu. V 70. minutě vyslal nechytatelnou střelu zpoza vápna Trávníček a snížili na 3:2. Ale to bylo ze strany hostů všechno.

„K dalším zápasům je potřeba přistoupit daleko lépe než v posledních dvou kolech. V domácím utkání s Novým Bydžovem očekávám od hráčů úplně jiný výkon,“ prohlásil trenér Vladimír Marks. Nováčka soutěže přivítají trutnovští fotbalisté v sobotu na své umělce od 15.30 hodin.

Letohrad – Trutnov 3:2 (2:1)

Góly: 2. a 8. Šplíchal, 51. Kabourek – 21. Zezula, 70. Trávníček.
Rozhodčí: Erlebach – Koutník, Fišer.
ŽK: 2:4 (64. Lorenc, Klímek – 55. Štěpánek, 57. Slavík, 88. Knap, Zezula)
Diváci: 100.
MFK Trutnov: Hofírek – Turner, Macek, Knap, Zezula – Štěpánek, Jirousek, Trávníček, Čechovič – Rajnoch, Slavík.

Dvůr Králové – Vysoké Mýto 0:2 (0:0). Góly: 75. Tomášek, 82. Dvořák
Dobrovice – Čáslav 5:2
Ústí nad Orlicí – Liberec B 1:1