20°

Národní pohár skončil pro fotbalisty Trutnova už v předkole

2. 8. 2022

Národní pohár skončil pro fotbalisty Trutnova už v předkole 52 snímků
Předkolo MOL Cupu, národní fotbalové pohárové soutěže, si zahráli v neděli hráči MFK Trutnov. Na hřišti v Horním Starém Městě přivítali Ústí nad Orlicí a loňskému účastníkovi ČFL podlehli 0:4. Hosté v dalším kole vyzvou třetiligové Živanice.

Trutnovští fotbalisté v pohárovém utkání narazili po dvou soupeřích z ČFL, se kterými se utkali v přípravě (Živanice 0:3, Hradec Králové B 2:5), na dalšího kvalitního protivníka s ambicemi na třetí ligu. „A na hřišti to bylo znát,“ přiznal nový trenér divizního týmu Vladimír Marks, jenž na pozici hlavního kouče nahradil Miloše Dvořáka. Ten se rozhodl na vlastní žádost své působení u trutnovského týmu po deseti letech ukončit.

Domácí se museli obejít bez několika zraněných hráčů, hlavně v obraně, kde na stoperské dvojici alternovali levý bek Turner a střední záložník Knap. „V tom složení, v jakém jsme nastoupili, jsme to měli těžké. Hosté byli jednoznačně lepší a my jsme se přes velice dobře silově vybaveného a organizovaného soupeře jen těžko dostávali ke kombinační hře, kterou se chceme prezentovat v sezoně,“ poznamenal Marks. Trutnov se proto často uchyloval k dlouhým nákopům, které se ovšem útočným hráčům nedařilo kvalitně udržet. „Velikým zklamáním pak pro mě ale byly naše obdržené branky,“ dodal kouč MFK.

První gól inkasovali domácí ve 20. minutě, kdy sice zahrávali rohový kop, ale z něj se narodil smrtící brejk hostů. A další tři branky přišly ve druhém poločase v 65., 67. a 92. minutě z centrovaných míčů do trutnovské šestnáctky. „Podobné góly jsme inkasovali i v předešlých přípravných zápasech a musíme se tomu v tréninku pověnovat,“ podotkl Marks.

Nicméně nový kouč věří, že si extrémně mladý tým vezme z porážky ponaučení a mistrovskou část divizní sezony, do které vstoupí v neděli v Turnově, zahájí úspěšně. „Zápas jsme brali jako generálku. Věřím, že v týdnu se do tréninku zapojí minimálně dva uzdravení hráči a náš výkon půjde nahoru,“ uzavřel Vladimír Marks.

Trutnov – Ústí nad Orlicí 0:4 (0:1)

Góly: 20. Tichý, 65. Souček, 67. Nemšovský, 90.+2 Pinkava.
Rozhodčí: Nenadál – Papežík, Schmeiser.