Pondělí

6. února 2023

Nyní

-11°

Zítra

-11°

Svátek má

Revoluce se určitě nekoná, tvrdí nový kouč MFK

6. 8. 2022

page.Name
Po třetí operaci kolene před dvěma lety se s vedením klubu domluvil, že už hráčskou kariéru nebude nadále pokoušet a že se začne připravovat na trenérskou roli. Takový měl Vladimír Marks plán. Že začne působit u mládeže a případně do budoucna, až se rozhodne Miloš Dvořák skončit, bude jedním z kandidátů na převzetí áčka. A když se tak na konci minulé sezony stalo, vedení MFK si ho vybralo jako nástupce.

Láďo, jsi na novou pozici připravený?
Prakticky jsem se připravoval na hřišti u mládeže a v áčku, odborně jsem si pak udělal tři trenérské licence, abych se, co se týče licencí, dostal na stejnou úroveň, jako má Milda. Myslím ale, že nějaké vůdčí schopnosti jsem projevoval už v průběhu aktivní
kariéry, takže jsem se z mého pohledu na tuto pozici připravoval předchozích osmnáct let, co jsem v klubu působil jako hráč.

Kdo bude tvořit tvůj realizační tým? Jak máte rozdělenou práci?
Z předchozího realizačního týmu, který perfektně fungoval deset let, zůstal pouze vedoucí Péťa Brejcha. Jako asistenty budu mít Péťu Čecha a Péťu Kobose, když mu to jeho aktivní hráčská kariéra umožní. Role máme rozdělené tak, že se budeme všichni tři podílet na vedení tréninků. Vzhledem k jeho hráčské kariéře a fotbalovým dovednostem se bude Péťa Čech starat zejména o útočnou hru a standardní situace. Péťa Kobos bude mít samozřejmě na starosti brankáře. Já budu vést tým při zápasech.

Změnil jsi už nějaké věci, nebo pokračuješ v započaté práci z předešlé sezony?
Říkám to všem stále dokola a budu to říkat dál. Budu se snažit pokračovat a navázat na práci, kterou tu odváděl posledních deset let Milda Dvořák. Myslím, že jsme třeba za poslední rok udělali spoustu práce a posun ve hře byl podle mě veliký. Samozřejmě každý trenér je jiný, takže zavádím nějaké nové věci… Žádná revoluce se ale určitě nekoná.

Soupiska MFK Trutnov

Balcar Jaroslav (věk 23 let)
Borovski Ondřej (19)
Brejcha Patrik (24)
Čechovič Štěpán (19)
Hampl Tadeáš (19)
Hofírek Matěj (21)
Jirousek Matěj (20)
Knap Martin (24)
Macek Miroslav (23)
Mařas Matěj (34)
Rajnoch Marek (22)
Sapár Martin (18)
Slavík Jakub (22)
Štěpánek Marcel (23)
Trávníček Michal (24)
Turner Jiří (26)
Zezula Josef (23)
Zieris Petr (33)

K jakým změnám došlo přes léto v týmu?
Je toho dost, víc než bych si přál. Věkový průměr mužstva se propadl na hodnotu 22,7 let. Činnost u A-týmu ukončila naše legenda Péťa Holubec, který se přesunul do béčka. To mě mrzí hodně, protože jeho zkušenosti a kvalita by se našemu extrémně mladému týmu hodily. Ale třeba nám v průběhu podzimu vypomůže, uvidíme, jak se vše bude vyvíjet. Ze hřiště do realizačního týmu se přemístil Péťa Kobos. Lukáš Müller nám pak oznámil, že chce dostavět barák v Nechanicích, a tak na fotbal nebude mít čas. Náš hráč Víťa Horčička se potom posunul o soutěž výš a minimálně na podzim bude působit v třetím týmu loňské ČFL v Živanicích. Co se týče příchodů, tak se tým doplnil o tři odchovance, loňské dorostence, kteří mají podle mě po delší době kvalitu na to, aby se mohli v průběhu podzimu aktivně zapojit. Jako velikou posilu vnímám Michala Trávníčka, který naposledy působil v Chrudimi. Pokud bude zdráv, bude určitě jedním z lídrů a tahounů mužstva. Dále se s námi zapojil do přípravy jeden mladík z Ukrajiny a v jednání je ještě návrat jednoho našeho hráče z Liberce.

Kde vidíš rezervy mančaftu? Na čem je ještě potřeba zapracovat?
Rezervy má každé mužstvo, já tu naši vidím v rychlosti a kvalitě naší útočné fáze.

Na konci července jste absolvovali soustředění v Horním Maršově. Splnilo účel? Jakou za sebou máte přípravu a jak se ti jeví hráči?
Letní soustředění je pro nás zpestření a tím, že tam máme tři tréninky denně, získáme minimálně týden přípravy navíc. Jsem proto moc rád, že nám vedení umožnilo zrealizovat soustředění i v této obtížnější době. Účel určitě splnilo a na výborně připraveném hřišti jsme se věnovali zejména útočné fázi hry. Velkou kaňkou ale pro mě je zranění několika hráčů, kdy k sobotnímu přípravnému zápasu s hradeckým béčkem bylo k dispozici pouze jedenáct hráčů do pole a dva brankáři z celkového počtu 19 hráčů, kteří v Maršově byli. Nicméně doufám, že alespoň část z nich bude do mistráku k dispozici.

Divizní sezonu začnete v neděli 7. srpna v Turnově. Jak vidíš nadcházející ročník a ambice MFK?
Je to už trošku klišé, ale kvalita skupiny Divize C půjde podle mě nahoru. Kvalitativně odskočený Kolín nahradí z ČFL Liberec B a Ústí nad Orlicí, dále se zapojí ambiciózní a kvalitní nováčci z Bydžova, Dobrovic nebo Chrudimi. Nečeká nás tedy nic lehkého, ale cílem je vylepšit loňské 8. místo.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jiří Petr