10°

Rychlý gól pomohl trutnovským fotbalistům k cennému bodu

15. 8. 2022

Rychlý gól pomohl trutnovským fotbalistům k cennému bodu 49 snímků
Zdařilý vstup do nové divizní sezony podpořili fotbalisté Trutnova i výsledkem z domácího prostředí. Po výhře v Turnově získali ve druhém kole bod za remízu 1:1 s Velkými Hamry. Hráči MFK vedli po bleskovém gólu Slavíka, hosté vyrovnali krátce před přestávkou. Ve druhém poločase měl největší šanci střídající Brejcha, ale gólovou radost mu překazila tyč. V dalším kole zajíždí Trutnov do Náchoda.

Domácím fotbalistům v sobotu parádně vyšel vstup do zápasu. Už na konci druhé minuty Zezula prostrčil míč mezi obránci nabíhajícímu Slavíkovi, ten postupoval sám na gólmana, udělal mu kličku a skóroval do prázdné brány.

Nicméně byli to hosté, kteří pak určovali ráz hry, převzali iniciativu a v držení míče měli jasně navrch. „Potvrdilo se jen to, co jsme věděli už před zápasem, že Velké Hamry mají velmi kvalitní tým, řekl bych jeden z nejkvalitnějších v divizi. My jsme ale hráli to, co jsme chtěli,“ poznamenal domácí trenér Vladimír Marks. Hráči Trutnova se soustředili na zabezpečenou obranu, vyráželi do brejků a vytvářeli si šance. „Hosté byli sice lepší, ale my jsme si vytvořili víc jasných gólových příležitostí,“ konstatoval kouč.

Odskočit do dvougólového vedení se však domácím nepodařilo, naopak ve 42. minutě inkasovali, kdy po rohovém kopu Velkých Hamrů využil závaru v malém vápně Žitka – 1:1.

Ve druhém poločase stejně jako v Turnově prospělo trutnovskému mančaftu střídání. Zatímco před týdnem hru oživil Michal Trávník, tentokrát výkon MFK pozvedl Patrik Brejcha, jenž v 58. minutě nahradil Rajnocha. „Myslím, že od té doby, co nastoupil na hřiště, si hosté už nevytvořili žádnou šanci. Obraz hry se úplně změnil,“ řekl Vladimír Marks. A právě Brejcha pak měl na kopačce vítězný gól. Po krásné individuální akci ale trefil tyčku a z dorážky se neprosadil ani Turner.

„Zápas hodnotíme pozitivně. Jsme rádi, že se nám podařilo potvrdit slušný vstup do sezony,“ pronesl trenér Marks. „Navíc jsme rádi, že je vidět i nějaký ten pokrok,“ dodal s ohledem na výsledky se severočeským soupeřem v loňské sezoně, kdy mu Trutnováci podlehli 1:6 a 1:3.

Trutnov – Velké Hamry 1:1 (1:1)

Góly: 3. Slavík – 42. Žitka.
Rozhodčí: Nenadál – Fojtík, Papežik.
ŽK: 4:1 (40. Macek, 49. Knap, 50. Turner, 83. Zezula – 88. Šohaj).
Diváci: 170.
MFK Trutnov: Hofírek – Macek, Zieris, Mařas – Štěpánek (90. Balcar), Knap, Trávníček (73. Jirousek), Turner – Slavík, Rajnoch (58. Brejcha), Zezula.

Dvůr Králové – Hlinsko 0:5 (0:3). Góly: 26. Křižák, 33. Zelenka, 44. a 69. Mayer, 86. Hlouš
Brandýs – Náchod 1:0
Dobrovice – Chrudim B 1:1
Letohrad – Benátky 0:2
Vysoké Mýto – Liberec B 1:2
Nový Bydžov – Ústí nad Orlicí 2:0
Čáslav – Turnov 3:2